Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі до боротьби з нетверезими водіями долучилася й церква


Варшава – У Польщі почалася чергова громадська кампанія проти водіїв, котрі сідають за кермо у нетверезому стані. Всеможливі заклики, розміщені на біґбордах польських доріг, звернення з телеекранів і радіоприймачів до учасників дорожнього руху не сідати за кермо нетверезими дають певні результати, але ще не ті, яких очікували. У Польщі до акції під гаслом «Стоп нетверезим водіям», крім автоінспекторів, долучилася й Церква. Чого чекають від цієї кампанії?

У Польщі всі погоджуються, що «театрові жахів» на дорогах треба покласти край.

Не в останню чергу цей жах став можливим завдяки чи не найгіршим дорогам у цілому Євросоюзі.

Лише за минулі вихідні на польських дорогах сталося 260 ДТП, 25 осіб загинули, 350 були поранені.

Та, можливо, найсуттєвіший за своїм жахом факт: поліція затримала більше тисячі водіїв напідпитку.

Статистичні дані за перше півріччя вражають: на польських дорогах загинули 2300 осіб, більше 100 тисяч (!) водіїв поліція затримала в нетверезому стані, розповіли Радіо Свобода у Головній комендатурі польської поліції.

І хоча дії правоохоронців щодо порушників дорожніх правил останнім часом стали дуже рішучими, все ж, каже речник Головної комендатури Маріуш Соколовський, це не є тим головним чинником, який може забезпечити успіх.

«На мою думку, – каже він, – якщо говорити про проблему нетверезих водіїв, то ключовим моментом для успіху в боротьбі з ними є зміна менталітету людей, усвідомлення того, що неприпустимо сідати за кермо автомобіля людині напідпитку».

Маріуш Соколовський переконує, що антиалкогольна кампанія, яка вкотре розпочалася в Польщі, має впливати на спосіб мислення водіїв, розуміння поляками небезпеки, яку несе алкоголь, адже в нетверезому стані люди стають безвідповідальнішими.

Церква також каже «Стоп п’яницям на дорозі!»

Кампанію морального засудження водіїв напідпитку підтримує у Польщі й церква.

Душпастир Катовицької єпархії Римо-католицької церкви отець Пьотр Бжонкалік вважає, що водій у нетверезому стані порушує не лише державний закон.

«Надзвичайні заходи поліції, а також зокрема поява на дорогах інспекторів дорожнього руху за участю духовних осіб, мають пригадати полякам, зокрема католикам, про те, що керувати автомобілем напідпитку – це гріх, а не лише порушення правил дорожнього руху, – наголошує священик. – Це однозначно є гріхом, бо ж проблема має також моральний аспект».

Польські духовні особи переконують суспільство, що п’яний водій – потенційний вбивця, який порушує Божу заповідь «не вбий».

Фахівці б’ють на сполох: багато небезпечних ситуацій на дорогах створюють молоді люди віком від 19 до 25 років. Вони, повертаючись із вечірок у клубах, сідають напідпитку за кермо позичених від батьків автомобілів. Результат часто дуже сумний: власна смерть, смерть пасажирів, пішоходів...

Отець Пьотр Бжонкалік сказав Радіо Свобода, що як це не парадоксально, але часто причиною того, що молоді люди, особливо під час літніх канікул, не випускають із рук пляшки зі спиртним, є результатом... боротьби з алкоголізмом.

«Вважаю, що маємо справу з наслідками подій 10-річної давнини, коли в країні провели широкомасштабну рекламну кампанію пива, – каже священик. – Цей захід здійснювався тому, щоб переконати поляків більше пити пива, а не горілки. І ця справа вдалася. Річ у тім, що автори кампанії забули, що пиво – також спиртне. Адже випивши пляшку пива, людина часто не йме віри, що має у крові таку ж дозу алкоголю, що й після випитих 50 грамів горілки».

Речник Головної комендатури польської поліції Маріуш Соколовський усвідомлює усю складність проблеми. Він упевнений: для успішної боротьби правоохоронців із нашестям на польські дороги водіїв напідпитку треба вжити всіх можливих заходів, навіть таких, що досі вважалися нестандартними.

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG