Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:37

Львівська залізниця після скандалу з опроміненням знову відправляє вантажі до Словаччини


Київ – Львівська залізниця поновила рух поїздів до Словаччини на прикордонному переході «Ужгород-Матевці». За повідомленням прес-служби відомства, у ніч на 20 серпня до Словаччини вже відправилися з України 4 вантажні поїзди. Це сталося після того, як кілька днів тому українська сторона припинила відправляти вантажі до Словаччини через інцидент із опроміненням українських машиністів рентгенівською сканувальною системою, встановленою на прикордонному переході.

У лютому цього року четверо українських машиністів локомотивів звернулися до лікарів зі скаргами на погіршення стану здоров’я. Вони стверджували, що відчули себе недобре, коли проїжджали через сканер на прикордонному переході «Ужгород-Матевці».

Як з’ясувалося, словацькі митники пропускали через рентгенівський сканер, який виявляє контрабанду, не лише вантажні вагони кількох українських поїздів, а й локомотиви, а разом із ними й машиністів.

Доза опромінення перевищувала допустиму в 6 разів

Спершу словацька сторона категорично заперечувала факт опромінення українських залізничників. Згодом у червні спеціально створена українсько-словацька комісія встановила, що доза радіаційного опромінення у кабіні машиніста перевищувала допустиму в 6 разів.

Керівництво Львівської залізниці наполягає, аби перевірка вантажних поїздів, які перетинають українсько-словацький кордон, відбувалася в інший нешкідливий для здоров’я людей спосіб. Словацькі митники цю вимогу виконали і відключили сканер, кажуть у прес-службі Львівської залізниці.

Півроку опроміненим українським машиністам довелося шукати справедливості у правоохоронних органах. Проте навряд чи їм вдасться отримати матеріальну компенсацію за зіпсоване здоров’я, адже, як зазначають у прес-службі Львівської залізниці, згідно зі словацьким законодавством, ця доза радіаційного опромінення є допустимою.

Подібні сканери існують на інших напрямках української залізниці, але там радіаційне випромінювання відповідає українським нормам. Сканер же на прикордонному переході «Ужгород-Матевці», зазначають львівські залізничники, запустять в роботу лише тоді, коли словацька сторона приведе показники опромінення до фонових.

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG