Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 07:36

Грузія продовжує дії проти порушників морських кордонів


Берегова охорона Грузії затримала в четвер уже четверте з початку року судно за «порушення правил заходу в води окупованої території», повідомив представник прикордонної поліції Бесік Шенґелія.

За його словами, суховантаж під прапором Камбоджі «контрабандою» вивозив із Абхазії вантаж металу.

У самопроголошеній Абхазії погрозили «адекватно відповісти» Грузії, якщо такі затримання не припиняться.

Міністр закордонних справ фактичного уряду Абхазії Серґей Шамба не уточнив, яка саме буде відповідь.

Він нагадав, що після попереднього затримання Грузією судна, що прямувало до Абхазії, самопроголошена республіка вже звернулася до ООН і ЄС із протестом.

Тим часом щодо попереднього затриманого судна тривають судові процеси.

Один із них має вирішити, чи конфісковувати в державну власність сам танкер, який ішов до Абхазії під прапором Туреччини з вантажем пального і був затриманий у понеділок.

Інший має вирішити долю капітана цього судна, який тим часом перебуває в двомісячному попередньому ув’язненні. За звинуваченнями в порушенні митних правил в особливо великих розмірах і порушенні правил в’їзду на окуповану територію йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Уся міжнародна спільнота, за винятком Росії та Нікарагуа, зокрема, й ООН та ЄС, далі визнає Абхазію та ще один грузинський сепаратистський регіон Південну Осетію за частини території Грузії. Сама Грузія вважає ці два регіони за території, окуповані Росією, через присутність там російських військ.

За відвідання цих регіонів іноземним громадянам загрожує кримінальна відповідальність. У четвер Міністерство закордонних справ України застерегло українських громадян від поїздок до Абхазії й Південної Осетії.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG