Доступність посилання

ТОП новини

De Profundis: старт «Мистецького Арсеналу»


Мистецький Арсенал. Сучасна українська скульптура

Київ – У рамках святкування 18-річчя Незалежності України Президент Віктор Ющенко урочисто відкрив культурно-мистецький центр «Мистецький Арсенал» у Києві. Разом з іншими чільниками держави, провідними науковцями та митцями Віктор Ющенко оглянув експозицію під назвою «De Profundis» – «З глибин».

У величезній видовженій залі, під цегляним мурованим склепінням розташувались унікальні, зібрані з різних куточків України історичні артефакти і твори сакрального, образотворчого і побутового мистецтва, найдавнішим з яких (трипільським керамічним горщикам і скіфським «бабам») майже 5 тисяч років. Сучасне мистецтво представлене скульптурами митців, які працюють в Україні та поза її межами. Президент Ющенко, відкриваючи виставку «З глибин», відзначив: музейний і культурний комплекс «Мистецький Арсенал» має стати духовним і творчим центром України, який об‘єднає усіх українців

«Нація, яка загубила традицію, ніколи не буде мати своєї культури. Нація, яка не має своєї культури, ніколи не буде мати своєї держави», – зазначив Віктор Ющенко.
Мистецький Арсенал: Трипільська кераміка


Перший захід

За словами члена наглядової ради «Мистецького Арсеналу», героя України Бориса Возницького, нинішня виставка – перший масштабний захід, який знаменує початок функціонування центру. Тут представлені експонати української культурної спадщини з колекцій провідних музеїв країни, приватних колекцій, з національних заповідників. Хоча створення головного музею держави не обходиться без проблем, – каже професор Возницький:

«Арсенал» не закінчений, роботи не закінчені. Грошей ніхто не виділяє – це справді велика проблема. Але надії тут великі дуже. У нас усе більш-менш розплановано: оця виставка – це має бути «Древо України», це має бути показана Україна за 20 тисяч років.

Серед перших відвідувачів виставки, окрім керівників української держави, відомі науковці, політичні і громадські діячі, митці, а також дітлахи. Для них народна дерев’яна ікона з Карпат, трипільська пластика, скульптури Іоана Пінзеля та Олександра Архипенка – це поки що яскраві цікавинки. 4-річній Софійці з Києва найбільше припали до душі дерев’яні янголятка: «Я бачила таких дядей – без голови і з головою. А ще там янголи!»

Якщо повільно пройти залами «Арсеналу», пильно вдивляючись в обриси кам’яних і дерев’яних янголів і святих, скіфських «баб» і трипільських богинь – перед очима постане історія України, яка, як вважає Борис Возницький, зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва. Просто світ ще цього не побачив. Відкрити Україну через її пластику та образи – мета усіх, хто причетний до створення «Мистецького Арсеналу», каже Віктор Ющенко.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG