Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Шотландії скорочує свої канікули на тиждень


Шотландські законодавці повернуться до роботи раніше, щоб обговорити наслідки звільнення лівійця, засудженого за вибух американського літака над Шотландією в 1988 році.

Сполучені Штати різко критикують рішення шотландської влади звільнити Абдель-Басета аль-Меґрахі. Директор ФБР Роберт Мюллер назвав це звільнення «глузуванням» над почуттями родичів жертв теракту.

Група впливових американських сенаторів не виключає, що звільнення було пов’язане з британськими економічними інтересами в Лівії, і має намір ініціювати незалежне розслідування. У Британії такі припущення відкидають.

Аль-Меґрахі був єдиним засудженим у справі про вибух пасажирського літака американської авіакомпанії PanAm 1988 року над шотландським містечком Локербі, внаслідок якого в літаку й на землі загинули загалом 270 осіб, головно американців.

Лівія визнала відповідальність за знищення авіалайнера та виплатила відшкодування на загальну суму в понад 1 мільярд доларів або приблизно по 4 мільйони доларів на родину загиблої особи.

Влада Шотландії відстоює ухвалене нею рішення, пояснюючи його гуманними міркуваннями. Аль-Меґрахі, який відбував довічне покарання, смертельно хворий.
XS
SM
MD
LG