Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 10:40

Угорська поліція зарештувала підозрюваних в убивствах на ґрунті расизму


Будапешт – Угорським правоохоронцям вдалося затримати чотирьох осіб, які, на думку слідчих, скоїли серію резонансних убивств на расистському ґрунті. Зокрема, йдеться про збройні напади на ромські родини у віддалених угорських селах. У цій поліцейській операції були також задіяні працівники Служби з боротьби з тероризмом.

Шеф національної поліції генерал Йожеф Бенце повідомив: серед інших мотивів, якими керувалися заарештовані молоді люди у здійсненні тяжких злочинів проти суспільства, слідство розглядатиме расистські як пріоритетні. Лише за останній рік у різних частинах Угорщини на місцевих ромів нападали 9 разів, застосовуючи зброю чи так званий «коктейль Молотова». Шестеро осіб циганської народності загинули, чимало їхніх родичів отримали важкі поранення. Серед убитих були дорослі чоловіки, жінки і навіть діти...

Останній напад стався кілька тижнів тому на сході Угорщини. Побоюючись нових атак невідомих злочинців, одна з місцевих громад ромів навіть запровадила не санкціоноване владою патрулювання вулиць свого села. У багатьох місцях обурення людей слабкою результативністю роботи правоохоронців вилилося в масові протести.

Злочинці працювали охоронцями

Уже рік поліція веде мову про організовану злочинність і своєрідний почерк зловмисників. Однак заарештувати їх вдалося лише тепер.

Виявилося, що всі вони є мешканцями області Гайду-Бігар на сході Угорщини і працюють охоронцями в одній із фірм. Один молодий чоловік з числа затриманих торік звільнився в запас із військової контрактної служби.

Цікаво, що колись у Косові він, зокрема, служив як... миротворець. Ще один із нападників тривалий час грав на ударних інструментах у дебреценській рок-групі «Репліка».

Керівник цього гурту музикант Петер Чато приголомшений звісткою про свого колишнього партнера: «У нас були виключно робочі стосунки. В основному, це технічні проби і менеджмент. Ці дві речі робив він, йому їх довірили, оскільки він був засновником гурту. Ну, хотів бути успішною людиною, як і будь-хто інший, це його надихало. Але ми не зближалися настільки, щоб до кінця психологічно пізнати один одного», – виправдовувався Петер Чато.
А керівник невеликого охоронного підприємства у Дебрецені, навпаки, досить високої думки про своїх підлеглих. Він хвалить їх за дисциплінованість і належний порядок на робочому місці і не може повірити, що правоохоронці затримали молодих людей саме тоді, коли вони збиралися здійснити черговий напад.

Поки адвокати заарештованих вибудовують лінію захисту, зацікавлення пересічних угорців цією справі тільки підсилюється.

Упродовж року стурбованість щодо серійних убивств місцевих ромів не раз висловлювали провідні угорські політики і посадовці, засуджуючи прояви расизму в будь-якій формі. Зараз своє фахове слово у цій справі має сказати й угорська Феміда. На її справедливе й неупереджене рішення сподіваються кількасот тисяч угорських циган.
XS
SM
MD
LG