Доступність посилання

ТОП новини

Міносвіти: цього року першокласників буде на 13 тисяч більше, ніж торік


Міністерство освіти й науки прогнозує, що в 2009 році в перший клас піде на 13 тисяч більше дітей, ніж в 2008 році. Про це на засіданні колегії Міносвіти про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної й позашкільної освіти в 2008-2009 навчальному році й завдання на наступний навчальний рік заявив міністр освіти Іван Вакарчук.

При цьому, за його словами, у зв’язку зі зниженням народжуваності наприкінці 90-х – початку 2000-х років, кількість школярів в останні роки також зменшується.

«У минулому навчальному році, школу відвідувало на 260 тисяч дітей менше, ніж у попередньому», – наголосив міністр.

Як зазначив Вакарчук, загальне зменшення кількості дітей впливає на мережу загальноосвітніх навчальних закладів, призводить до зменшення середньої наповнюваності класів та шкіл, збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів. Найбільш гостро ця ситуація позначилася на сільських школах, каже міністр.

За його словами, починаючи з 2003 року, припинили діяльність 870 шкіл, з них 751 сільських.

Вакарчук повідомив, що, за прогнозами, кількість школярів почне збільшуватися лише в 2012 році.

У червні цього року чисельність населення України скоротилася на 0,03% порівняно з травнем і на початок липня становила трохи більше, ніж 46 мільйонів людей.

За даними ж Всеукраїнського перепису населення, проведеного в грудні 2001 року, чисельність населення становила майже 48,5 мільйона людей.
XS
SM
MD
LG