Доступність посилання

ТОП новини
27 Травень 2019, Київ 03:59

Америка прощається з сенатором Едвардом Кеннеді


Сенатор Едвард Кеннеді. Фото 2006 року

Нью-Йорк – Америка відзначила національною жалобою смерть видатного державного діяча сенатора Едварда Кеннеді. Він помер у віці 77 років після тривалої хвороби.

Церемонія прощання країни з Едвардом Кеннеді почалася в четвер, коли труну з тілом сенатора перевозили з родинного маєтку у містечку Гаяніс-Порт до околиці Бостона, туди, де стоїть президентська бібліотека Джона Кеннеді. Від самого ранку в четвер усі провідні телевізійні компанії, скасувавши всі програми, передбачені розкладом, вели пряму трансляцію зі скорботного маршруту.

Труну, вкриту зірково-смугастим прапором, за традицією несли солдати й матроси. По тому її поставили у залі бібліотеки. Довжелезна черга охочих попрощатися вишикувалася перед бібліотекою.

То була перша частина триденної церемонії. У п’ятницю прощання триватиме до 4 години дня.

О сьомій вечора цього дня в бібліотеці відбудеться меморіальна служба прощання, де поруч із іншими промовцями мають виступити віце-президент Джо Байден і сенатори Джон Керрі та Джон МакКейн.

Байден в інтерв’ю телекомпанії АВС сказав: «Я не був би віце-президентом без його допомоги. Він допоміг моєму обранню до Сенату 1972 року… Він був мені старшим братом».

У суботу в католицькому соборі в Бостоні відбудеться заупокійна служба, в якій візьме участь президент Барак Обама. Сенатора Кеннеді поховають на Арлінґтонському національному цвинтарі під Вашингтоном, поруч його братів Джона й Роберта.

Видатний діяч

Смерть сенатора Кеннеді Америка відзначає національною жалобою. Очевидно, тому, що він – Кеннеді, один із трьох знаменитих братів, та й сам по собі знаменитість, визнаний лідер ліберального крила Демократичної партії. Барак Обама, чию кандидатуру під час президентської кампанії підтримав Едвард Кеннеді, назвав його «левом Сенату».

У Сенаті Конгресу Кеннеді провів 47 років, репрезентуючи штат Масачузетс. Торік навесні у нього знайшли ракову пухлину в мозку, але Тед, як його всі звали, працював мало не до останнього дня.

Президент Обама сказав, що з відходом сенатора «добігла кінця важлива частина» американської історії. «Наша країна втратила великого лідера, який підніс смолоскип, взявши його з рук своїх загиблих братів, і став найвидатнішим сенатором Сполучених Штатів нашого часу», – додав він.

Життя Едварда Кеннеді визначали трагедії національні й особисті, ніби якесь закляття тяжіло над його родиною. Старший із трьох братів, президент Джон Кеннеді загинув від руки убивці Лі Гарві Освальда восени 1963 року. Середнього брата, сенатора Роберта Кеннеді, президентського кандидата, застрелив у Лос-Анджелесі влітку1968 року палестинський араб Сірхан Сірхан, який, за його словами, хотів помститися за проізраїльські погляди Кеннеді. Едвард Кеннеді безуспішно пробував балотуватися у президенти, але найбільших успіхів він осягнув у Сенаті, де зажив слави видатного законодавця.

Як сказав історик Майкл Беклосс, «кар’єра сенатора Кеннеді вплинула на наше національне життя більше, ніж діяльність деяких наших президентів».

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG