Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 20:52

Донецьк святкує ювілей: 140 чи 230 років?


Донеччани люблять посвяткувати, особливо футбольні перемоги

Донецьк – У вихідні Донецьк офіційно святкуватиме свій 140-й день народження. Через відкриття стадіону «Донбас-Арена» і візит у Донецьк значного дипломатичного корпусу народні забави будуть особливо пишними. Незважаючи на це, місцева інтелігенція знову порушує питання: чи є та дата, яку вважають роком заснування Донецька, автентичною?

У 1869 році англієць Джон Юз (точніше, Г’юз) почав будувати металургійний завод і заснував на території Донецького басейну містечко, яке фактично об’єднало серію дрібних селищ, що існували набагато раніше. Від англійців Донецьк, чи, правильніше б сказати, його центр, колишня Юзівка, отримав свою паралельно-перпендикулярну географію і первинні назви вулиць – Перша лінія, Друга лінія і так далі.

Коли постає питання про повернення вулицям їхніх справжніх найменувань, згадують і про те, що й сам Донецьк є набагато старшим, ніж прийнято вважати. Історикам, що працювали у складі спеціальної краєзнавчої комісії, вдалося це довести: фахівці знайшли документ – список кріпаків пана Щеглова, що жили у селищі Олександрівка між 1778–1779 роками, розповідає заступник голови Всеукраїнського конгресу націоналістів Марія Олійник.

«Щодо 140-річчя міста Донецька: є 34 вищі навчальні заклади, працювали професори, працювали архівісти, працювали краєзнавці, і там чітко було зафіксовано, що Донецьк іде з 1779 року. Всюди – святкування 140-річчя. Ну скільки це буде тривати?» – каже вона.

Уряд уже два роки відмовляється визнати цю дату роком заснування Донецька. Кажуть, доказів недостатньо, пояснює заступник донецького міського голови Володимир Тарабановський.

«Усі кабінети міністрів, які існували за цей час, отримували наші листи, а нам у відповідь – дату вже визначено, і бувайте здорові. А ми схильні думати, що правильніше вважати датою народження Донецька роки 1778–1779. Але навіть якщо так, то все одно в цьому році святкуємо ювілей», – каже він.

Бучне святкування

Отже, колишня Юзівка цього року святкує 140-річчя, а окремі віддалені райони Донецька відзначають 230-річчя. День міста в цьому році збігається не лише з Днем шахтаря, але й з відкриттям одного з найбільших стадіонів Європи. У суботу привітати Донецьк із днем народження особисто приїде Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Святкування Дня міста в цьому році буде особливо розкішним. Щорічний фестиваль «Троянди Донецька» триватиме три дні. На донеччан очікує концертна програма, телеміст між площею Леніна і парком Щербакова, чимало дитячих і спортивних заходів.

Організатори сподіваються, що в центрі міста в цей день буде понад півмільйона гостей. І якщо всі вони візьмуть участь в акції «Місто любові» і одночасно поцілуються, то Донецьк потрапить до Книги рекордів Ґіннесса. Завершиться свято величним феєрверком на честь ювілею.

(Донецьк – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG