Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 06:59

За побиття в’язнів звільнять начальника Вінницької тюрми


Київ – Через тиждень після призначення новий керівник Держдепартаменту з питань виконання покарань Олександр Галінський заявив про звільнення керівництва Вінницької колонії. Втім, наказ підписаний поки що тільки на першого заступника керівника тюрми.

Керівника Вінницької колонії Олександр Галінський має намір звільнити за статтею 16-ою закону про державну виконавчу службу: «За приниження гідності людини, неправомірне застосування фізичної сили перший заступник начальника управління звільнений з посади, в по начальнику управління, який ховається від нас, після виходу на роботу будуть ухвалені заходи дисциплінарного реагування також».

Голова Державного департаменту з виконання покарань водночас повідомив про призначення нового керівника колонії у Вінниці – Леоніда Журу.

21 серпня правозахисники виставили на один із інтернет-сайтів відео зі свідченням в’язня Вінницької колонії. Він показав побої на своєму тілі та звинуватив у знущанні над ним начальника установи. За словами Олександра Галінського, інцидент стався тому, що ув’язнений нібито вимагав поставити в кожну камеру холодильник. Вимоги начальнику не сподобались.

Правозахисники надають Галінському кредит довіри

За словами голови Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, на цей інцидент миттєво відреагував новопризначений керівник Державного управління з питань виконання покарань. Мовляв, наказ про покарання був підписаний у святкові дні, відразу після появи відеоматеріалу в Інтернеті. Між тим, за словами Дмитра Гройсмана, правозахисники отримали відео нелегально, придбавши його за гроші у співробітників цієї ж колонії. Правоохоронці порушили кримінальну справу щодо інциденту у Вінницькій колонії, втім невідомо, чи проти конкретної особи, чи за фактом побиття в’язня.

Дмитро Гройсман сподівається, що довіра до Олександра Галінського буде виправдана: «У нас є великі сподівання на цю особу, що він зможе змінити цю систему. Він є професіоналом, на відміну від Кощинця, який все своє життя пропрацював у системі».

Хто він: Олександр Галінський?

Олександр Галінський раніше обіймав посаду начальника управління департаменту виконання покарань в Одеській області. 10 днів тому за підписом прем’єра Юлії Тимошенко він очолив Держдепартамент з питань виконання покарань, замінивши на цій посаді Василя Кощинця, якого призначив Президент Віктор Ющенко в березні 2005 року.

Першочерговим завданням на новій посаді пан Галінський називає удосконалення Кримінально-процесуального кодексу, зокрема положення щодо слідчих ізоляторів. Всередині пенітенціарної системи новий керівник хоче змінити ставлення керівництва до персоналу. На його думку, помилкою є практика так званих «братських могил», коли, наприклад, за інцидент у в’язниці карають не одного-двох винних, а десятки осіб. Голова Держдепартаменту заявив також про намір ініціювати підвищення зарплати працівникам своєї галузі.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко називає призначення Галінського своєю заслугою. За її словами, вперше в Україні на посаду голови Державного Департаменту з питань виконання покарань призначали кандидатуру за згодою правозахисників.
  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.

XS
SM
MD
LG