Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку поховали визначного шиїтського діяча


Тисячі людей попрощалися з шиїтським політиком Абдалазізом аль-Хакімом у місті ан-Наджафі, в якому він народився й яке є одним із найсвятіших місць для шиїтів.

Його поховали поруч із його братом, аятолою Мохаммадом Бакром аль-Хакімом, теж видатним шиїтським діячем, якого вбили в 2003 році.

Раніше в суботу десятки тисяч людей у жалобі зібралися в місті Карбалі, ще одному з найсвятіших місць для шиїтів, щоб ушанувати пам’ять померлого.

У п’ятницю сотні тисяч людей – іракських шиїтів, представників влади і закордонних урядовців – прощалися з небіжчиком у Багдаді.

Перед тим таке ж велелюдне прощання відбулося в столиці Ірану Тегерані, де Абдалазіз аль-Хакім помер у середу в лікарні від раку легенів у віці 59 років унаслідок постійного куріння.

Абдалазіз аль-Хакім очолював одну з провідних шиїтських партій «Верховна ісламська рада Іраку», яка є найбільшою в іракському парламенті і входить до нинішньої владної коаліції.

У часи диктатури Саддама Хусейна він тривалий час жив у вигнанні в Ірані – країні, де практично все населення, як і більша частина іракців, сповідує шиїтський різновид ісламу.
XS
SM
MD
LG