Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 16:36

Понад півмільйона першокурсників розпочали навчання у вишах України


Урочиста лінійка на сяті Першокурсника НТУУ «КПІ». Студенти-іноземці представляють свої країни. Київ, 31 серпня 2009 р.

Київ – Майже 530 тисяч першокурсників розпочинають навчання у вищих навчальних закладах України. Національний технічний університет України КПІ – один із найпрестижніших вишів країни. Цього року найбільше анкет абітурієнтів – понад 30 тисяч – було подано саме сюди.

У перші дні занять усі першокурсники трохи розгублені. У величезному студмістечку КПІ вони пересуваються лише з мапами і поки що намагаються не запізнюватися на пари.

Богдан приїхав до Києва з Хмельницького. Хоч хлопець і подавав документи до інших вишів та мріяв навчатися саме в Київському Політехнічному.

«Мене прийняли і в Шевченка, і в Авіаційний. Але КПІ дуже престижний університет, він, з його багаторічною історією, заслуговує на те, щоб в ньому вчитися. КПІ дає ґрунтовні знання і гарантоване працевлаштування», – каже студент.

Богдан буде вчитися на факультеті електроніки. Він упевнений: майбутнє – саме за цією галуззю науки. «Мене привабила мікро- і наноелектроніка. Це дуже перспективно і дуже цікаво, – зазначає Богдан. – Ця сфера буде розвиватися дуже швидкими темпами в майбутньому. Можна пізнавати світ і себе в ньому».

Страхи і мрії першокурсників

У КПІ завжди вчилося значно більше хлопців, ніж дівчат. Зараз ця диспропорція зменшується. Як розповіли першокурсниці, їх привабив і факультет лінгвістики і видавничо-поліграфічний інститут, а особливо – нова в КПІ спеціальність – Реклама і зв’язки з громадськістю.

Більшість дівчат роззнайомилися заздалегідь. На урочистій лінійці в честь Дня першокурсника вони згадують розклад, і побоюються, що в перші ж дні доведеться здавати тести.

Першокурсники, хоч і намагаються це приховати, та дуже пишаються своїм першим професійним досягненням – вступом до омріяного університету. Адже слава всесвітньо відомих вчених – Ігоря Сікорського, Сергій Корольова, Євгена Патона та багатьох інших науковців, пов’язаних із КПІ, надихає молодь на майбутні відкриття.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Марічка Набока

     У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG