Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 16:01

ООН занепокоєна висланням з України шести громадян ДР Конго


Агенція ООН у справах біженців закликає владу України утриматися від повернення шести громадян Демократичної Республіки Конго, допоки їх потреби у захисті не розглянуть.

«Як повідомляється, дехто з них бажає звернутися за статусом біженця в Україні. Зараз співробітники УВКБ ООН намагаються отримати доступ до цієї групи людей з метою визначення їх потреб у захисті», – мовиться в повідомленні агенції ООН.

Відповідно до інформації, що міститься на сайті Державної прикордонної служби України, шестеро громадян ДР Конго прибули до аеропорту Бориспіль 31 серпня для участi у фестивалi «Етновир» у Львовi. Проте, як з’ясували українськi прикордонники, цей фестиваль закiнчився ще 24 серпня.

В iноземцiв не було достатньо коштiв для перебування в Українi, тому їм відмовили у в’їзді.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців висловило своє занепокоєння з цього приводу.

«Нова фінансова вимога не повинна заважати доступу до процедури отримання статусу біженця та порушувати «принцип невислання», передбачений Женевською Конвенцією щодо статусу біженців 1951 року, до якої Україна приєдналася без жодних застережень у 2002 році. Право на притулок є одним з основних прав людини, викладених у Загальній декларації з прав людини», – йдеться в повідомленні агенції.

У Державній прикордонній службі також повідомили, що іноземці поводили себе неадекватно, коли їх намагалися посадити на зворотний рейс: один із них зістрибнув із трапу літака. Після цього капітан літака відмовився приймати їх на борт, і прикордонники вирішили відправили іноземців на батьківщину 2 вересня.

Громадяни ДР Конго мали залишити Україну сьогодні близько 13:00.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG