Доступність посилання

ТОП новини

Генсек НАТО: позиція щодо України незмінна


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен наголошує на незмінності позиції Альянсу щодо України.

«Що стосується відносин з Україною, як і з Грузією, у нас є рішення схвалене у грудні про посилення співпраці з цими двома країнами, передусім з метою реформування збройних сил. Немає ніякої зміни в нашому ставленні», – сказав генсек НАТО сьогодні в Брюсселі.

Крім тогою, за його словами, заява про неготовність НАТО надавати Києву вiйськову допомогу не дає «зеленого свiтла для активiзацiї дiй Росiї в Криму».

«Передусiм дозвольте менi наголосити на тому, що ми нiколи не давали i ми нiколи не дамо зеленого свiтла для агресiї проти суверенних нацiй. Звичайно ж – ні», – сказав Расмуссен.

Наприкінці серпня речник Північноатлантичного союзу Джеймз Аппатурай у відповідь на запитання російського журналіста про підписану напередодні Декларацію між НАТО і Україною уточнив, що цей документ не надає Україні тих прав, які мають члени НАТО. «Очевидно, що вони (українці) не мають права просити чогось, що дорівнювало б військовій підтримці, чи гарантій безпеки – жодних таких обіцянок там не міститься», – сказав він.
XS
SM
MD
LG