Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 08:36

Передвиборча кампанія в Німеччині: опитування на користь християнських демократів


Німеччина – У Німеччині в самому розпалі передвиборча кампанія. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, християнські демократи можуть похвалитися найкращим рейтингом, помітно випереджаючи своїх політичних суперників соціал-демократів. Хоча, як засвідчили вибори до земельних парламентів у Саксонії, Тюрінгії та федеральній землі Саар, ще рано говорити про сталу тенденцію.

Під час голосування, яке відбулося минулими вихідними у трьох федеральних землях, християнським демократам довелося зазнати серйозних втрат у Тюрінгії та західнонімецькій федеральній землі Саар. У Саксонії вони й надалі мають стабільну більшість. Така ситуація надихнула новою надією їхніх головних політичних суперників – соціал-демократів, популярність яких останнім часом постійно падала. У Саар, де раніше одноосібно правив Християнсько-демократичний союз (ХДС), тепер претензії на право формувати уряд пред’являють також представники Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН).

Надія помирає останньою

Головний кандидат на посаду канцлера Німеччини від соціал-демократів Франк-Вальтер Штайнмаєр із впевненістю дивиться на майбутні парламентські вибори. «СДПН повернулася, СДПН переможе. І будьте впевненими – СДПН зможе перемогти, пані й панове!», – заявив Штайнмаєр.

Соціологічні опитування, однак, говорять про інші настрої серед виборців. Загалом по Німеччині соціал-демократи й надалі помітно відстають від християнських демократів. У той час, як за Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз нині готові проголосувати 36 відсотків виборців, СДПН поки що може розраховувати на підтримку лише 22 відсотків.

Якщо ж порівняти головних кандидатів на посаду канцлера, з якими йдуть на вибори ці політичні сили, то розрив взагалі вражає. Якби німці мали можливість безпосередньо вибирати главу уряду, то за Анґелу Меркель, лідера ХДС і нинішнього канцлера, проголосувало б на 40 відсотків виборців більше, ніж за соціал-демократа Штайнмаєра, який зараз очолює міністерство закордонних справ.

Голос кожного є важливим

«Мені здається, що люди потребують довіру. Їм потрібні особистості, яким можна було б довіряти», – сказала Меркель. Водночас лідер християнських демократів продемонструвала й тверезий погляд на стан речей. Оскільки, врешті-решт, головну роль відіграють не результати опитування, а результати голосування, вона закликала кожного громадянина, який має право голосу прийти на вибори.

Тим часом набув широкого розголосу інцидент щодо християнських демократів і результатів опитувань. Після останніх виборів до земельних парламентів назріває скандал навколо одного представника ХДС: у неділю ще до закриття виборчих дільниць через його сторінку на інтернет-порталі Twitter оприлюднили результати прогнозів голосування в Тюрінгії, Саксонії та Саар, що звісно могло вплинути на перебіг виборів. Цей політик заперечує, що це була справа його рук.

Керівник федерального центрвиборчкому Родеріх Еґелер вже застеріг, що повторення такого інциденту під час виборів до Бундестагу потягне за собою правові наслідки.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG