Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко закинула живця Путіну? Чому Полтавщина не стала «українським Кувейтом»? (Огляд преси)


Київ – Під час перебування у Лівії Юлія Тимошенко пообіцяла лівійцям акції Одеського припортового заводу. Як стверджує газета «Нова», російський прем’єр Володимир Путін страшенно обурений, адже йому не хочеться втрачати контроль над нафтопотоками України. Видання зазначає, що Ю.Тимошенко розкинула сітки і підкинула у них живця у вигляді Одеського припортового. І тепер чекатиме, як за неї гризтимуться дві крупні риби: Росія і Лівія. Але може бути, що в сітях українського прем’єра заплутаються відразу дві рибини, і тоді вона кине до виборчих урн чималий улов.

Чому Полтавщина, надра якої славляться нафтою та газом, не стала «українським Кувейтом»? Відповідь з’ясовував кореспондент газети «Голос України». І дійшов висновку: причина в тому, що всі доходи від видобутку «чорного золота» та «блакитного палива» йдуть не до місцевого бюджету, а до столичної казни.

Блокування Партією регіонів роботи Верховної Ради надто дорого обходиться українцям, стверджують «Вечірні вісті». Видання інформує, що одна хвилина «простою» парламенту обходиться народу у 29 тис. грн.. Однак регіонали мають твердий намір блокувати парламент і наступного тижня, мотивуючи свої дії «соціальним благом». Свій осуд діями Партії регіонів газета висловлює в статті «Янукович боляче «кусається».

З року в рік в Україні зростають видатки на сферу соціального захисту, але краще від того людям не стає, стверджує газета «День».
Причин багато. Скажімо, в Україні поряд з ефективною системою адресної допомоги існує громіздка система пільг, котрі є інструментом радянської системи і не відповідають європейським стандартам. І саме вони поглинають дуже багато коштів. Наприклад, замість того, щоб реформувати систему оплати праці й підняти громадянам зарплату, держава дає їм пільги. Про інші необхідні кроки для покращення соціального захисту в статті «Не підйомна реформа».

Про небезпеки генно-модифікованої їжі розповідає газета «Вечірній Київ». Видання стверджує, що наслідком споживання ГМО є онкологічні захворювання, безпліддя та інші невиліковні хвороби. Сьогодні ж кількість модифікованих продуктів на українському ринку становить до 50%. А за обсягами виробництва трансгенної продукції, зокрема сої, Україна випереджає всі країни Євросоюзу, разом узяті.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG