Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 08:25

Російське суспільство не вірить у можливість перемоги над тероризмом


Прага – Всеросійський центр вивчення громадської думки оприлюднив дані про те, як росіяни розцінюють нинішню ситуацію у боротьбі з тероризмом. Кидається у вічі те, що більшість громадян Росії не вірять у можливість подолання цього зла. Експерти також вважають, що оприлюднені дані свідчать, насамперед, про «лоялізм», терпеливе і примирливе ставлення населення до діяльності влади в Росії. Тому й не дивно, що 52 відсотки опитаних росіян вважають, що боротьба з тероризмом – це справа влади.

Дані Всеросійського центру вивчення громадської думки свідчать, що більшість населення бачить загрозу тероризму, насамперед, в чеченських терористах. Хоча відсоток цей у 2009 році – 38 відсотків – менший від минулих у 2007 році 47 відсотків. Більше росіян – 31 відсоток у 2009 проти 24 відсотків у 2007 – бачать , що загроза тероризму виходить з-за рубежів Росії.

Значно зросла кількість тих, що вважають, що терористична загроза виходить від США, від американських спецслужб – 26 відсотків проти 8 у 2007 році. Ось що думає про останні цифри цього опитування російських соціологів оглядач російської служби Радіо Свобода Андрій Бабицький: «Ось ця мобілізаційна психологія, яку значною мірою формує російська влада, і, зокрема, Володимир Путін, про те, що, мовляв, Росія стає на ноги, що вона знову набирає певну вагу у світі, а західні країни намагаються зупинити її, не дати їй знову зміцнитися, і стати знову супердержавою. Ось, власне, і Північний Кавказ, якраз, найкращий приклад. Дуже часто і на найвищому рівні, і на регіональному, і керівники Чечні та Інгушетії, і власне – Медведєв, Путін, казали про те, що якісь зарубіжні центри готують, засилають...І оці люди намагаються стабільність на Північному Кавказі зруйнувати».

У дослідженні російських соціологів також відзначено, що кількість громадян, які не бачать серйозних змін у боротьбі з тероризмом, виросла удвоє – з 25 до 50 відсотків.

Росіяни готові миритися з тероризмом і не вірять у перемогу над ним

Те, що росіяни не вірять у можливість перемоги над тероризмом, а таких, за даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, 57 відсотків, Андрій Бабицький пояснює просто: «Я вважаю, що це дослідження ілюструє, як російські громадяни ставляться до влади. Тут, звичайно, у цілому проявляє себе певний лоялізм населення. Готовність громадян прощати владі якісь явні прорахунки в північнокавказькій політиці. Ну, наприклад, оце питання про те, чи можливо перемогти тероризм і відповідь на нього більшості, що його перемогти неможливо, показує, що у цілому громадяни готові миритися з тероризмом і готові тому, що, не дивлячись на всі запевнення влади упродовж багатьох років, що повстання на Кавказі придушене, війна закінчена, все одно у новинах доводиться чути постійно про черговий терористичний акт. У цілому, люди якось змирилися, з тим, що це, так би мовити, фон їхнього життя і готові зняти з себе всяку відповідальність за аналіз і розуміння того, що відбувається, переклавши цю відповідальність на владу. Якщо влада не може дати цьому раду, то з цим неможливо покінчити взагалі, в принципі».

Якщо у 2008 році вірили у можливість влади захистити від тероризму 66 відсотків росіян, то у цьому році ця цифра знизилася до 49 відсотків.

(Прага –Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG