Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 20:14

У Криму масове отруєння дошкільнят


Джанкойська центральна районна лікарня переповнена дітьми, постраждалими внаслідок масового отруєння, 4 вересня 2009 року.

Сімферополь – Близько півтори сотні вихованців кількох дитячих садків Джанкоя потрапили до місцевої лікарні з гастроентероколітом і гострою кишковою інфекцією. Весь четвер і всю п’ятницю до місцевої інфекційної лікарні прибували нові хворі. До Криму за дорученням Прем’єр-міністра прибув міністр охорони здоров’я Василь Князевич.

За останніми даними, шпиталізовані півтори сотні дошкільнят віком від 2 до 7 років, які відвідували 8 з 9 джанкойських дитсадків. Одна дитина – 3-річний хлопчик –у важкому стані перебуває у реанімації. Його стан стабільний. Стан ще близько 30 дошкільнят – середньої важкості.

Перші діти потрапили до місцевої лікарні ще в четвер зранку, у них була висока температура, пронос і блювота, і під вечір стало зрозумілим, що отруєння – масове. Було створено урядову комісію, яку очолив міністр охорони здоров’я Василь Князевич. У п’ятницю зранку він прибув до Джанкоя, де особисто керував заходами з ліквідації цієї надзвичайної ситуації.

Упродовж сьогоднішнього дня тут перебувало практично все керівництво міністерств охорони здоров’я України і Криму, високопосадовці кримського уряду. Прем’єр-міністр автономії Віктор Плакида за дорученням Президента взяв ситуацію у Джанкої під свій особистий контроль.

Тимчасово закриті всі 8 садочків, там проведено дезінфекцію. Усіх дітей оглянули висококваліфіковані лікарі, вони отримують необхідне лікування – стверджують у Кримському центрі здоров’я.

Чим могли отруїтися діти – лише підозрюють

За попередніми даними, діти отруїлися неякісними кисломолочними продуктами. За словами Василя Князевича, їх постачали з молокозаводів Херсонської і Запорізької областей, зараз там проводиться відповідна перевірка.

Проте розслідування причин отруєння ще триває. Проведені відбори проб на бактеріологічне дослідження харчів, що зберігалися в дитсадках, узяті також змиви з робочих поверхонь на кухнях, крім того, проводиться аналіз питної води. Попередні результати будуть отримані пообіді в суботу, 5 вересня.

Ще у четвер Президент Віктор Ющенко доручив Генеральному прокурору України невідкладно організувати розслідування і вжити вичерпних заходів реагування стосовно інциденту в Джанкої. А сьогодні Прокуратура Криму повідомила, що за фактом отруєння дітей порушена кримінальна справа.

Створена оперативно-слідча група, яка відпрацьовує версії злочину, основна серед яких – харчове отруєння. Уже встановлені порушення з боку «відповідальних осіб, які допустили надходження в дитсадки продуктів харчування без необхідних документів». Справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням і масовим отруєнням), порушила Джанкойська міжрайонна прокуратура.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG