Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв наполягає на виконанні домовленостей «Газпрому» з Україною


Президент Росії Дмитро Медведєв доручив керівникові «Газпрому» Олексію Міллеру притримуватися у взаєминах з Україною укладеного 19 січня 2009 року контракту, не погоджуватися на зміни умов щодо оплати транзиту російського газу через Україну. Про те, що такі пропозиції надходять із Києва, Міллер поінформував Медведєва під час робочої зустрічі у понеділок уранці.

Президент Росії уточнив, чи передбачається пропонований з Києва порядок розрахунків діючим договором, і отримав негативну відповідь керівника «Газпрому». «Тоді й не платіть!» – порадив президент Росії. «Потрiбно дiяти вiдповiдно до укладеного договору. Ми спецiально його готували, вiн у муках дiстався, ми за ним i працюємо», – наголосив Медведєв.

Керівник «Газпрому» Олексій Міллер поінформував Дмитра Медведєва, що Україна протягом останнiх двох мiсяцiв платить у повному обсязi за постачання росiйського газу. Але, додав вiн, «нам доводиться чути з боку українських партнерiв, що було б непогано розглянути питання про передоплату через транзитний тариф».

При цьому Мiллер зазначив, що «на сьогоднi транзит росiйського газу через територiю України оплачено до першого кварталу 2010 року включно». «Те, що українськi партнери платять, – це добре, це можна тiльки схвалювати. Це ознака того, що нашi партнери належним чином виконують свої зобов’язання», – сказав у відповідь Медведєв.

1 вересня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що досягла домовленості з російською стороною про те, що «Нафтогаз» оплачуватиме тільки фактично спожитий обсяг газу.

2 вересня НАК «Нафтогаз України» заявив, що прогнозує в 2010 році збільшення ставки на транзит російського газу.
XS
SM
MD
LG