Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 23:49

Віктор Ющенко каже, що в Україні може відбутися путч (європейська преса)


Прага – Європейська преса багато пише про наближення в Україні президентських виборів і про загострення політичних суперечок між головними кандидатами на президентське крісло. Оглядачі відзначають, що українські політики у цей передвиборний час все більше займаються популізмом. Про це йдеться й в інтерв’ю Президента України Віктора Ющенка німецьким журналістам. У пресі також обговорюються гострі кути візиту Віктора Ющенка до Польщі, де йдеться, зокрема, про відмову президента Польщі Леха Качинського брати участь у акції примирення в Сагрині на Люблінщині, на місці вбивства у березні 1944 роках Армією Крайовою сотень українців.

В інтерв’ю німецькому тижневику «Шпіґель» український Президент Віктор Ющенко підкреслив, що відкритий лист президента Росії Дмитра Медведєва від середини серпня цього року адресований не лише українському лідерові, а й Європі загалом. На думку Ющенка, «таке некоректне втручання у нашу внутрішню політику стосується не лише нас, а й Європи загалом». Президент України підкреслив, що Європа не може бути байдужою, коли «суверенітет України постійно ставиться під сумнів».

В інтерв’ю німецькому виданню Ющенко також наголосив, що Росія постійно не виконує домовленостей по Чорноморському флоту в Криму і «за цим стоїть беззаконня і безлад».

Президент України також не виключив, що проблема Криму є серйозною загрозою і «все буде залежати від того, хто і як розіграє Кримську карту». Він також нагадав «Шпіґелю», що вже у 1993 році російська Державна Дума проголосила портове місто Севастополь «російським містом».

«Це було офіційне рішення і воно все ще чинне. Це рішення демонструє, що існують сили, які розраховують на дестабілізацію в Криму», – підкреслив Ющенко. Президент України звинуватив свою колишню соратницю по Помаранчевій революції Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко в тому, що вона «зупинила ринкові реформи» і перейшла до популізму та сприяла наростанню корупції в Україні.

Ющенко також вважає, що Тимошенко «забула про демократичні цінності» і «утриматися при владі стало самоціллю за будь-яку ціну: шляхом зради, таємних домовленостей, шляхом путчів».

У цьому інтерв’ю Президент України також обвинуватив Юлію Тимошенко в проросійському курсові. Він, зокрема, наголосив: «подивіться лише на діяльність Прем’єр-міністра та її поїздки до Москви. Коли я попереджаю про «п’яту колону», то я знаю, про що кажу», – підкреслив Віктор Ющенко німецькому «Шпіґелю».

Щодо питання про своє отруєння, то Президент України підкреслив, що «розслідування завершене», але «люди, які безпосередньо організували моє отруєння, знаходяться вже чотири роки в Москві... колишній заступник Голови СБУ, повар та особа з обслуговування».

Ющенко також наголосив, що Москва відмовляє у організації допиту цих осіб українською Генпрокуратурою.

Польська «Жичє Варшави» інформує, що формально урочистості у Сагрині на Люблінщині за участі президентів Польщі та України відкладені на невизначений час, і нібито проблема також у неузгодженості з прізвищами загиблих українців на пам’ятнику в Сагрині, де їх розстріляли вояки Армії Крайової у березні 1944 року.

Хоча перед цим «Ґазета Виборча» писала, що на рішення польського президента не їхати на акцію примирення до Сагрині впливають перевибори, які настануть вже через рік і протести поляків-кресов’яків, які вимагають, насамперед, відзначити пам’ять їхніх родин, загиблих від рук УПА на Волині та в Галичині у 1943-44 роках. Польське видання також інформує, що Віктор Ющенко, все ж, відвідає 8 вересня пам’ятники воїнам УНР та УПА в Пікуличах, і це може викликати пікети поляків-кресов’яків, переселенців із Волині та Галичини.

Російська «Нєзавісімая ґазета» вважає, що українські кандидати на президентське крісло під час січневих 2010 року виборів все більше займаються популізмом.

Так Юлія Тимошенко і Віктор Янукович майже одночасно виступили на захист російської (Янукович) та української (Тимошенко) мов в Україні. Експерти, яких цитує російське видання, вважають, що обидва названі кандидати «хитрують» і кожен грає на струнах свого електорату і все залежить від того, в якому регіоні вони виступають. Також відзначається, що мовне питання не відіграє такої важливої ролі на виборах президента України, як дехто собі вважає, бо кожен із кандидатів не лише боїться розколоти Україну, а й втратити електорат в якомусь із регіонів.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG