Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 00:10

Чи реальне переформатування більшості Верховної Ради? Кому на руку бездіяльність парламенту? (Огляд преси)


Київ – В ефективність Верховної Ради, як стверджує газета «День», уже не вірить уже ніхто: ні Президент, ні спікер, ні самі депутати. З одного боку, коаліція з перевагою в один-два голоси не в змозі ні закони ухвалювати, ні навіть Кабмін міністрами укомплектувати. З іншого боку, говорити про переформатування більшості Верховної Ради нині не доводиться, оскільки, на думку газетярів, лідери найчисленніших фракцій є кандидатами у президенти, і їм в умовах спілкування з народом потрібні «мішені» інформаційних атак, а не надійні парламентські союзники. Що ж в умовах паралічу парламенту краще – дострокові парламентські вибори чи заблокована, але легітимна Верховна Рада? Про це розмірковує експерт «Дня».

БЮТ і Партія регіонів позбавляють технічних кандидатів у президенти ефективного виборчого майданчика – Верховної Ради. Як стверджує тижневик «Ділова столиця», бездіяльність Верховної Ради грає на руку як Віктору Януковичу, так і Юлії Тимошенко. Обидва вони володіють достатніми можливостями для власного піару. Але для Володимира Литвина і Анатолія Гриценка паралізований парламент — це майже хрест на виборчій кампанії. Позаяк вони не мають у своєму розпорядженні ні засобів Арсенія Яценюка, ні стійкого електорату Петра Симоненка.

Газета «Вечірні вісті» переконує, що правляча коаліція у Верховній Раді прагне знайти протидію «кулачному парламентаризму». Бо ж у випадку неприйняття держбюджету на наступний рік, можуть виникнути серйозні проблеми з фінансуванням соціальних програм. Крім того, поведінка регіоналів може продовжити щонайменше на півроку президентство В.Ющенка. А відтак, зазначає далі видання, в країні може зберегтися невизначеність стосовно подальшої стратегії розвитку країни.

Невеличка група професійних політичних консультантів здатна змінити хід виборчої кампанії і перетворити визнаного лідера в аутсайдера, а маловідомого політика зробити лідером громадських симпатій. Тому, як наголошує газета «Нова», надто важливо для будь-якого політика правильно підібрати собі соратників із боротьби. І передусім керівника виборчої кампанії. Ця персона стане ключовою для успіху всієї справи і нестиме персональну відповідальність за перемогу або провал. Про те, кому довірили свої виборчі штаби головні претенденти на президентське крісло, розповідається в статті «Капітани виборчих кораблів».

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG