Доступність посилання

ТОП новини

Львівські леви прикрасять українські міста


Поетичний лев

Львів – У кожному обласному центрі України буде частинка атмосфери Львова – скульптура лева – символ міста. Імениті та юні художники цими днями у дворику Ратуші розмальовують левів. Це вдруге громадська організація «Срібні крила» проводить акцію «Парад левів». Однак у 2007 році скульптури продали на аукціоні і за зібрані гроші обладнали у місті 6 дитячих майданчиків. Тепер левів подарують обласним центрам.

Мереживний лев
Дворик львівської Ратуші на тиждень перетворився на художню майстерню. Просто неба 30 скульптур левів, кожна з яких вагою 150 кілограмів. Усі вони відлиті в пластмасі.

Якщо два роки тому символічний охоронець Львова стояв на чотирьох лапах, то тепер лев сидить, тримаючи одну лапу на кулі.

Координатор акції Юрко Бойко стежить, щоб усі учасники «Параду левів» дотримувались головного задуму дизайнерського фестивалю. Адже «має бути дотримана одна умова фестивалю, кожен лев має відображати Львів», - каже Юрко Бойко.

Можна побачити і осіннього, і поетичного лева

Осінній лев
У художниці Ірини Марко лев вийшов осіннім, вона його розмальовувала за порами року: «Він зеленого кольору, від весни і до літа, бджоли символізують наших працьовитих львів’ян, особливо митців, які тут розвивають усі ремесла. І вже бачимо осінь: різноколірна, багата шевелюра лева, розкішна – це те, якою ми б хотіли бачити нашу країну».

А ще є білий з мереживом лев, який асоціюється з Львовом, який купається у теплих променях вечірнього сонця, коли у тінях можна розгледіти різноманітні елементи архітектури міста. Була б уява...

Прикрасить одне із міст інтелектуальний лев, якого потрібно не лише розглядати, але й читати. За ідеєю художника Володимира Сколоздри це чорно-білий лев з логотипом Форуму видавців і на усій скульптурі написані поетичні рядки.
Цих левів ще не розмалювали...


Поетичний лев сидить на шахівниці, на якій свої автографи поставлять українські письменники і митці. «Хотілося б, щоб не лише привертала увагу яскрава пляма на скульптурі. Але й важливо пробудити у людей бажання щось прочитати, довідатись більше, молоді люди знають Симоненка, але не знають його творів, тут є рядки з поезії Симоненка, що мало б викликати бажання читати», – каже Володимир Сколоздра. Художник сподівається, що його лев прикрасить Полтаву, адже на Полтавщині народився Василь Симоненко, або Черкаси, де жив і працював поет.

Скульптура лева, яка отримає найбільше симпатій глядачів, поїде у Київ. А ось одесити на день міста уже отримали від львів’ян у дарунок лева.

Наразі ще не з’ясованою залишається ситуація щодо фінансування арт-фестивалю «Парад левів». У мерії запевняють, що в бюджеті закладені 200 тисяч гривень. Але думку міських посадовців у час економічної кризи поділяють не всі депутати міськради. Втім, координатор проекту Віктор Романюк каже, що частину грошей вклала громадська організація і, впевнений, що для міста це гарна промоція, тому й налаштований на розуміння обранців: «Я впевнений, що все буде добре».

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG