Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 22:54

Дельфінарій у Дніпропетровську: бажання мешканців чи примха влади?


Дніпропетровськ – У Дніпропетровську готуються до відкриття дельфінарію. Заклад, який презентують в головному дитячому парку, має всі необхідні дозволи й ліцензію на роботу, запевняє міський голова. Громадські ж організації обурені: кажуть, міська влада, пішовши на спорудження об’єкта, порушила одразу кілька законів.

Трьох дельфінів, трьох морських котиків та моржа – мешканців новоствореного дельфінарію дніпропетровці вперше побачать вже цими вихідними, на День міста. Відкриття дельфінарію – одна з родзинок свята, морськими тваринами хизуватимуться перед гостями з інших регіонів.

Міська влада запевняє: ініціатива з відкриттям закладу не місцева. З ідеєю до влади звернувся приватний цирк Миколи Кобзова, дельфінарій є одним з атракціонів цирку.

Заклад розмістили у дитячому парку в центрі міста. Збірну конструкцію діаметром 44 метри та висотою 19 метрів зібрали протягом місяця. Оскільки дельфінарій – тимчасова пересувна споруда, її облаштування не потребувало спеціальних дозволів міськради й виділення землі. Міський голова Іван Куліченко каже: дельфінарій має всі необхідні документи й ліцензію на роботу.

«Питання, пов’язані з дозвільною документацією, вирішені, це сертифікована вистава. І я не обговорюю сьогодні питання: кішці краще на вулиці чи в квартирі, собаці краще на мотузку чи бігати по вулиці…Давайте дамо мешканцям міста самим вирішити, ходити туди чи не ходити», – зазначив міський голова.

Активісти громадських організацій проти

Проте активісти громадських організацій називають дельфінарій примхою міської влади й готуються до акцій протесту. Координатор громадського об’єднання «ГРАД» Василь Сухов каже: поява дельфінарію пов’язана з низкою порушень закону. По-перше, не було громадських слухань щодо його створення, по-друге «шапіто» встановили у центрі парку, пам’ятки садово-паркового мистецтва.

«Розташування таких закладів має бути в громадсько-діловій зоні, але ніяк не в рекреаційній. Це одне із серйозних порушень», – каже активіст громадської організації.

Активістів громадських організацій міста підтримують й природоохоронці. Фізіологія дельфінів, кажуть, розрахована на фізичну активність: вони повинні пірнати на глибину 500 метрів і більше. В умовах дніпропетровського цирку-шапіто це неможливо, отже ймовірно, тварини будуть гинути. Та й дієвість дельфінотерапії, розрекламованої напередодні відкриття закладу, викликає сумніви: в умовах досить тісного приміщення дельфіни не випромінюють ультразвуків, які вважаються лікувальними для людини.

А втім, продаж квитків до дельфінарію вже розпочався. Вартість одного – від 50 до 70 гривень. Виступи морських тварин проводитимуть щодня. Невдоволених міська влада заспокоює: договір з власниками дельфінарію підписали лише на рік, і якщо дійство не буде користуватись попитом, за рік «шапіто» забереться геть.

(Дніпропетровськ – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG