Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 00:53

У Києві відкрили «Литву найкращу»


Київ – Литва демонструє Україні приклад успішної державної політики з підтримки сучасного мистецтва. Так вважають організатори виставки литовського актуального живопису, графіки та текстилю під назвою «Литва найкраща», що відкрилася у Києві.

Українсько-литовський проект «Литва найкраща» готувався майже рік. Цього разу Литву в Україні представляють 5 митців різних поколінь, кожен із яких показує свою техніку й майстерність у творах живопису, графіки та текстилю.

«Люки міста», «Великі перегони», «13:00» – такі своєрідні назви головних експонатів виставки, що відкрилася у столичній галереї «Цех» за підтримки литовського посольства.

Назва «Литва найкраща» означає не результат, а процес стрімкого розвитку литовського актуального мистецтва, зазначає куратор виставки, аташе з питань культури литовського посольства Габріеле Жайдіте. За її словами, у Литві прихильно ставляться до експериментів у мистецтві й активно підтримують сміливих митців.

«Я не можу сказати, що представлені художники найкращі у Литві, проте нам сподобались їхні роботи, те, як вони використовують простір. Чому представляємо сучасних авторів? Литва – це не лише минуле, це, як і в Україні, щось, що нині динамічно розвивається. Було цікаво поекспериментувати з тим, що є зараз», – каже Жайдіте.

Минулого року в Україні успішно відбулися «Дні Литви в Україні», вмістивши у себе понад 60 різноманітних культурних заходів. Надзвичайний і повноважний посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа задоволений, що й цього року темпи українсько-литовської співпраці у сфері мистецтва не уповільнюються.

«Щомісяця у нас багато виставок, концертів і спектаклів. Виставка, яку ми відкриваємо, відображає основну течію в нашому мистецтві. Наша творчість – це мінімалізм, і виставка загалом відображає балтійський характер», – зазначає посол.

Литва й Україна: що з сучасним мистецтвом?

Директор галереї «Цех» Олександр Щелущенко вважає, що Україна має брати приклад з Литви щодо підтримки вільного сучасного мистецтва.

«У Литві кожен митець має можливість творити, отримувати державні гранти, і робить мистецтво, на перший погляд, нікому не потрібне. Але воно просто існує, ніхто з литовських митців особливо не хоче довести, що він є Герстом», – каже галерист.

Пересвідчитися у свободі творчості сучасних литовських митців можна упродовж вересня й жовтня – у Києві, Львові та Закарпатті. Зокрема 10 вересня у столичній галереї «Совіарт» – відкриття виставки «Він і вона» двох відомих литовських митців Мігле Косінскайте (живопис) і Алюса Берденковаса (сукльптура).

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG