Доступність посилання

ТОП новини

Велика Британіє, не ризикуй стати «другою Україною» (європейська преса)


Прага – Європейські експерти попереджають у своїх публікаціях у пресі, що «лише вересень, але іскри попередження про нові проблеми з постачанням газу вже летять із України». Деякі газети звертають увагу на загострення громадсько-політичної ситуації в Одесі, що пов’язане нібито з підозрами з боку правоохоронних органів України щодо підготовки промосковськими партіями перевороту в Криму.

Британська «Дейлі Телеґраф» оприлюднила матеріал свого енергетичного експерта Ровени Мейсон, яка попереджає, що Велика Британія мусить краще подбати про свою енергетичну безпеку, бо енергетичне протистояння України й Росії «не було одноразовим актом минулої зими». Мейсон вважає, що Велика Британія має нарешті пробудитися і активніше нагромаджувати запаси енергії на зиму, щоб «не ризикувати перетворитися на другу Україну». Експерт при цьому порівнює: Велика Британія має на цю зиму запас блакитного палива лише на 26 днів, тоді як сусідня Франція – на 112 днів, а Німеччина – на майже 100 днів. Автор статті в «Дейлі Телеґраф» наголошує, що своїми новими газовими незгодами з Україною «Росія ще раз м’яко нагадує Європі, що її рука знову над краном, який забезпечує постачання 25 відсотків потреб блакитного палива континенту цієї зими». У матеріалі йдеться про те, що європейців хвилює не лише наполягання України щодо підвищення цін на транзит газу з Росії до Європи, але й ситуація з «Нафтогазом України», «який повинен реструктурувати майже 2 мільярди доларів боргу, оскільки з усіх сил намагається не відставати від графіку газових платежів Росії за спожитий в Україні російський газ». Експерт вважає, що хоча Велика Британія й не отримує безпосередньо газ через ГТС із Росії, але вона потерпає від змін маршрутів постачання газу з Норвегії чи Північного моря узимку, коли інші країни Європи, конкуруючи, «перехоплюють» супертанкери зі зрідженим блакитним паливом, в умовах наростання занепокоєння через затримку газу з Росії.

«Нєзавісімая ґазєта» попереджає, що «українська Одеса перетворюється на гаряче місце на карті України», і розповідає про деталі підозр із боку українських правоохоронних органів щодо намірів «промосковських партій підготувати переворот у Криму». Газета розповідає про попереднє тло гарячих подій в Одесі, коли активісти з промосковської партії «Родіна», зі штаб-квартирою в цьому українському місті, брали участь у гучних акціях в Одесі. Йдеться також про те, що чергове загострення довкола «Родіни», «Слов’янської єдності» та інших проросійських угруповань в Одесі сталося після спроби Києва вислати з України генконсула Росії в цьому місті. «Нєзавісімая ґазєта» також інформує про міркування українських спецслужб про те, що «за посередництва дипломата якісь російські сили створювали мережу організацій з метою дестабілізувати ситуацію в Криму». Московське видання також цитує деяких експертів, які не виключають, що діяльність таких організацій, як «Родіна», могла б «дестабілізувати і так непросту ситуацію на півострові».

Німецька газета «Гандельсблатт» пише про те, що «економіка України обвалюється» і також цитує попередження з боку чільника МВФ у Києві про можливе призупинення Фондом кредитування українського господарства, якщо там не візьмуть під контроль складну ситуацію в економіці. Газета наводить оцінки міжнародних інвесторів із Австрії, які вважають нинішній український ринок неперспективним, хоча в «Гандельсблатт» тут же цитують німецького бізнесмена з Мюнхена, який стверджує, що ніхто українського ринку нібито не покидає, бо, мовляв, ринок із 48-мільйонним населенням дуже перспективний і треба просто почекати.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG