Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 00:44

«Нафтогаз» хоче імпортувати менше газу і брати більше за транзит


«Нафтогаз України» офіційно звернувся до російського «Газпрому» з пропозицією зменшити обсяг імпортованого газу на наступний рік із передбачених чинним контрактом 52 мільярдів кубометрів до 33,75 мільярда кубометрів, повідомив перший заступник голови правління «Нафтогазу» Ігор Діденко.

Це питання мають обговорити голови правління української і російської компаній Олег Дубина та Олексій Міллер під час запланованої на наступний тиждень робочої зустрічі, сказав він на телевізійному «5 каналі».

За його словами, «рано чи пізно» компанії мали б письмово зафіксувати усні домовленості голів урядів двох країн, що Україна недобере обсяг газу за контрактом і не платитиме за це передбачених штрафів.

Діденко також заявив, що «Нафтогаз» очікує на наступний рік підвищити ставку транзиту російського газу до Європи.

На його думку, це число має зрости з нинішніх 1,7 долара за тисячу кубометрів на сто кілометрів до приблизно 2,7–2,8 долара, залежно від майбутньої ціни технічного газу для газонасосних станцій.

Нині чинний контракт на постачання російського газу до України до 2019 року передбачає, що від наступного року Україна зобов’язана щороку викуповувати 52 мільярди кубометрів, але за згодою сторін цей обсяг може бути зменшений не більш як на 20 відсотків (до 41,6 мільярда); якщо ж українська сторона відбере менше газу, вони муситиме сплатити штрафні санкції.

1 вересня голови урядів двох країн Юлія Тимошенко і Володимир Путін після своєї зустрічі заявили, що домовилися про сплату Україною тільки фактично спожитих обсягів імпортованого газу замість обсягів, передбачених контрактом на поставку палива, без виставлення визначених контрактом штрафних санкцій. Але жодних документів про це вони не підписували, обмежившись усними заявами.

Контракт про транзит російського газу територією України визначає ставку транзиту від наступного року за формулою, яка узалежнює цю ставку, зокрема, від поточної ціни імпортованого Україною газу й від ставки попереднього року.

«Нафтогаз України» днями вже прогнозував збільшення наступного року ставки транзиту російського газу через Україну на 57–60 відсотків.

У відповідь президент Росії Дмитро Медведєв доручив керівникові «Газпрому» Олексієві Міллеру притримуватися укладеного 19 січня 2009 року контракту з Україною і не погоджуватися на зміни умов щодо оплати транзиту російського газу через Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG