Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко радить Савченку передати правоохоронцям матеріали, якщо він їх має


Голова ради Національного банку України Петро Порошенко радить заступнику керівника НБУ Олександру Савченку, який учора заявив про свою відставку та існування корупційних схем у роботі Нацбанку, передати правоохоронним органам всі матеріали щодо можливих зловживань посадових осіб НБУ, якщо він їх має.

Про це Петро Порошенко сказав у п’ятницю увечері в ефірі телепрограми «Шустер Live» на телеканалі «Україна».

«Я дуже давно знаю Олександра Савченка. Я переконаний, що він як державний службовець мав право в будь-який час написати заяву про відставку, і його обов’язок і як громадянина, і як державного службовця повідомити правоохоронні органи про злочин, якщо йому відомі їх обставини», – зазначив Порошенко.

Він додав, що саме правоохоронні органи мають перевірити, передати в суд та притягнути до відповідальності осіб, які винні в скоєнні злочину.

Разом з тим, зауважив Порошенко, роздмухування цього скандалу може негативно вплинути на курс гривні до долара.

Він нагадав, що рік тому Рада Нацбанку ухвалювала два звернення щодо непрозорості дій правління НБУ в питаннях інтервенцій та рефінансування. За його словами, з професійної точки зору іншого способу, ніж проведення інтервенцій, для підтримки курсу не існує.

«Але ключова вимога Ради Національного банку полягала в тому, щоб ці процеси відбувалися прозоро і викликали довіру суспільства до банківської системи та дій Нацбанку», – сказав Петро Порошенко.
XS
SM
MD
LG