Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 05:33

МОЗ зобов’язали посилити контроль за вакцинацією


Генеральна прокуратура внесла припис міністру охорони здоров’я щодо посилення контролю за здійсненням щеплень та якістю вакцин в Україні.

Як повідомили у прес-службі ГПУ, у зв’язку зі зверненнями батьків про порушення прав дітей при вакцинації та широким обговоренням у ЗМІ фактів смерті дев’ятьох дітей у Волинській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Черкаській областях, відомство організувало перевірку дотримання закону про захист населення від інфекційних хвороб.

Під час цієї перевірки виявили порушення медпрацівниками вимог законодавства щодо порядку проведення профілактичних щеплень.

Як повідомили в прокуратурі, щороку в Україні обов’язковими щепленнями охоплюється понад мільйон дітей, стан здоров’я яких належним чином не обстежений, оскільки на сьогодні нормативно не передбачене проведення поглиблених медичних оглядів перед вакцинацією, відсутній належний та достатній лікарський патронаж після її проведення. Батькам не надається повна та об’єктивна інформація щодо необхідності і безпечності щеплень. Проведення імунізації за таких умов загрожує життю і здоров’ю дітей, наголошує ГПУ.

Генпрокуратура рекомендує Міністерству охорони здоров’я внести зміни до чинних нормативних актів, що регламентують здійснення вакцинації населення в частині вікового контингенту дітей, термінів і періодичності їх щеплення, переліку інфекцій, проти яких вони здійснюються.

Крім того, МОЗ має забезпечити закупівлю якісної вакцини, запровадити обов’язкові поглиблені медичні огляди дітей із залученням лікарів вузьких спеціальностей з лабораторними обстеженнями перед здійсненням щеплень, наголошує Генпрокуратура.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG