Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 12:25

Скаутський рух витримує виклики глобалізації та комерціалізації життя


Варшава – Наприкінці минулого тижня делегати скаутських товариств країн Європи, що об’єднались у лавах Федерації європейського скаутингу, обрали своїм головою представника Польщі Збіґнєва Мінду. Оглядачі вважають, що на таке рішення з’їзду виплинуло визнання європейськими делегатами освітньо-виховних методів роботи з молоддю у Польщі.

Збіґнєв Мінда – випускник юридичного факультету Варшавського університету. Близько 10-ти років керував польським гарцерами (молодими скаутами) із організації «Завіша». Шість років тому був головним організатором з’їзду європейських скаутів «Eurojam 2003», що проходив у Польщі за участю 9 тисяч учасників. Зараз займається виховною роботою серед молоді.

В інтерв’ю Радіо Свобода Збіґнєв Мінда розповів про завдання європейського скаутського руху в 21-му столітті.

– Моя роль, як керівника Федерації європейського скаутингу зводитиметься до того, щоб сприяти міжнародному обмінові молоді європейських країн. Наприклад, я хочу, щоб юні українці таборували разом із французами, а поляки стежками Європи мандрували з італійцями. Хочемо зосередити свою організаційну активність на рівні товариських відносин європейського юнацтва так, щоб подібних заходів було якомога більше.

– Які загрози для молоді становить глобалізація та комерціалізація щоденного життя? Чи нині ідеї скаутингу не втрачають своєї актуальності у зв’язку із цим?

– Вважаємо, що ідеї скаутингу не втрачають актуальності, хоч нині між людьми починають домінувати лише поверхневі зв’язки, а реальний світ поступово замінюється віртуальним. Ось вам приклад: чатування, SMS- повідомлення... Добре, хай це буде, однак юнакам ми пропонуємо пережити пригоди у реальному світі, такі, яких найчастіше прагне молодь віком 14 або 15 років, бо все-таки нині молода людина потребує разом із друзями пливти байдаркою, мандрувати гірськими шляхами, потребує також розмови віч-на-віч про серйозні життєві проблеми».

– У Вас відчувається багато оптимізму. Отож, не побоюєтесь за майбутнє скаутського руху?


– Чого нині прагне молодь? Молодь, на мою думку, прагне перш за все автентичності, спонтанності, чистоти ідей. Світовий скаутинг може усе це дати молоді. Ми переконані: прагнень юнаків, про які я згадав, ніхто ніколи не отруїть, бо природних прагнень молодої душі не отруять ніякі гроші та інші принади життя, що були б у змозі корумпувати юнака.

– Яка історія виникнення Федерації європейського скаутингу?


– Нашу асоціацію створено у 1956 році молодими німцями, євангелістами та католиками. Вони у післявоєнні роки хотіли покласти край ненависті, що тоді панувала серед юнаків у Європі. Їхня головна ідея полягала у прагненні у майбутньому завдяки дружбі та співпраці молодого покоління покласти край війнам.

Світовий і європейський скаутський рух об’єднує заповіт Байден-Пауела


Новий польський голова Федерації європейського скаутингу Збіґнєв Мінда занепокоєний тим, що нині у світовому скаутському товаристві нема організаційної єдності. Також Федерація європейського скаутингу практично працює сама, нема співпраці з іншими організаціями, скажімо, зі США та Канади. Натомість організація співпрацює з українськими пластунами.

Збіґнєв Мінда переконаний, що всі скаути, незалежно від того, на яких континентах вони перебувають, – це єдина велика сім’я, яку єднають ідеї засновника світового скаутського руху Роберта Байден-Пауела. Серед скаутських цінностей – таборування, знання про довкілля, спорт, пішохідні мандрівки, праця для суспільства, віра в Бога.

Досі до скаутських організацій у світі належало близько 300 мільйонів осіб. Скаутських організацій нема лише у таких країнах, як Північна Корея, Китай та Куба. Найбільший форум скаутингу – Всесвітня організація скаутського руху (World Organization of the Scout Movement), нараховує 28 мільйонів членів із 216 країн.

До складу Федерації європейського скаутингу входить близько 60 тисяч юнаків та дівчат із 15 країн Європи.

(Варшава – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG