Доступність посилання

ТОП новини

ЮНIСЕФ закликає Україну ратифiкувати конвенцiю про всиновлення


Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) закликає Україну прискорити ратифікацію Гаазької конвенції для посилення захисту всиновлених дітей, і подальшого реформування системи опікунства над ними.

Як заявила представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо, відсутність законодавчого регулювання й контролю над міжнародним усиновленням призводить до ігнорування прав й інтересів дитини, а рішення про всиновлення ухвалюють на підставі матеріальної вигоди.

«Важливо, щоб будь-яке рiшення про дiтей... ухвалювалося насамперед на благо дитини. Гаазька конвенцiя про мiжнародне усиновлення пропагує етичнi та прозорi процеси усиновлення. ЮНIСЕФ закликає уряди дотримуватися принципiв, закладених у Конвенції», – цитує Юкiе Мокуо представництво ЮНІСЕФ в Україні.

Мокуо також зазначила, що в ЮНIСЕФ сьогоднi викликає занепокоєння збiльшення кiлькостi дiтей, iнфiкованих ВIЛ, зокрема, збiльшення кiлькостi вагiтних жiнок iз ВIЛ/СНIДом у країнi, i дискримiнацiя цих дiтей.

За оцiнками експертiв, в Українi живуть близько 440 тисяч ВІЛ-iнфiкованих людей вiком вiд 15 до 49 рокiв.

У квітні Верховна Рада відмовилася ратифікувати приєднання України до Гаазької конвенції про захист дітей і співпрацю в питаннях міждержавного всиновлення.

Конвенція передбачає пріоритетність усиновлення дітей близькими родичами й громадянами країни проживання дитини й визначає вимоги для всиновлення між країнами, що приєдналися до конвенції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG