Доступність посилання

16 Жовтень 2018, Київ 19:04

Єврокмісар з прав людини: українська юстиція потребує реформ


Єврокомісар із захисту прав людини Томас Гаммамберг, 2008 р.

Київ – Україна потребує ґрунтовної реформи всієї юридичної галузі. Таку заяву сьогодні зробив у Києві єврокомісар із захисту прав людини Томас Гаммамберг. Проте для розв’язання нагальних юридичних проблем наразі мало що зроблено. Натомість міністр юстиції Микола Оніщук наголосив, що задля врегулювання проблем потрібно, аби Верховна Рада ухвалила необхідні зміни до законів. Про це йшлося на спільній прес-конференції єврокомісара та міністра юстиції.

Метою візиту єврокомісара з прав людини до України стали консультації з активістами правозахисних організацій з усього пострадянського простору. Проте не менше уваги було приділено й суто українським проблемам.

Кілька тижнів тому Томас Гаммамберг заявляв про те, що в Україні ігнорують рішення судів. Томас Гаммамберг повідомив, що ситуація з виконанням рішень судів в Україні викликає серйозне занепокоєння в Ради Європи. Адже навіть після вердикту європейського суду з прав людини деякі рішення українських судів, котрі набули чинності, не були виконані.

Україна «експортує» скарги

Єврокомісар назвав Україну одним із основних «постачальників» справ до Європейського суду з прав людини. Основна проблема – невиконання судових рішень.

«Я думаю, що в Україні є потреба у перегляді всієї системи юстиції для забезпечення належного виконання прав людини, – зауважив єврокомісар. – Це насамперед стосується системи міністерства внутрішніх справ, а також судової та пенітенціарної систем».

За словами єврокомісара, в українському уряді добре розуміють специфіку проблем. Томас Гаммамберг також наголосив, що Україна важливий член Ради Європи, а тому всі проблеми будуть вирішуватися в режимі діалогу.

Мінюст вказав на місце

Міністр юстиції Микола Оніщук зауважив, що проблеми, на які звернула увагу Рада Європи, потребують законодавчого врегулювання. Зокрема, треба ухвалити зміни до закону про судове виконання, законопроекти вже розроблено. Тому, як тільки запрацює парламент – їх буде розглянуто.

Микола Оніщук наголосив, що за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини Україна не є лідером. «Насправді, ми є четвертими. Попереду нас є ще три країни, в тому числі Російська Федерація, які мають більше звернень до Європейського суду. Тут не можна говорити абсолютними цифрами, оскільки кількість населення в країнах є різною. Дуже важливо аналізувати ситуацію з точки зору того, а скільки звернень прибуває з тієї чи іншої країни з розрахунку на тисячу або десять тисяч населення», – зауважив міністр юстиції.

Микола Оніщук висловив задоволення з того приводу, що в Україні на належному рівні забезпечені політичні права і свободи.

Журналісти цікавилися конкретними українськими справами, що потрапили на розгляд до Європейського суду з прав людини. Проте єврокомісар сказав, що не може говорити про це предметно, не маючи під рукою паперів. А міністр юстиції Микола Оніщук зауважив, що вони з єврокомісаром обговорювали не конкретні випадки, а окремі проблеми з правами людини: невиконання рішень судів, торгівля людьми тощо.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG