Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 16:47

Америці слід остерігатися Росії та Китаю – розвідка США


Директор національної розвідки США Денніс Блер

Прага – Що 4 роки Сполучені Штати розробляють національну стратегію розвідки, в центрі уваги якої є головні загрози чи виклики американським інтересам. Цьогорічна стратегія, яку щойно оприлюднив директор американської розвідки Денніс Блер, вказує, що американським національним інтересам найбільше загрожують Росія, Китай, Іран та Північна Корея.

Нікого не здивувало, що американська розвідка бачить певну загрозу з боку Північної Кореї та Ірану. Ці країни активно розробляють свої ядерні програми і хочуть володіти ядерною зброєю. Але Росія і Китай? У чому справа?

У звіті мовиться, що Вашингтон та Москва охороняють свій ядерний арсенал, щоб він не потрапив у ворожі руки. Але Росія «активно продовжує шукати всі можливості для того, щоб заявляти свою силу і вплив таким чином, щоб це ускладнювало американські інтереси».

Китай, у свою чергу, є одним із найбільших торговельних партнерів США, та ще й до того володіє мільярдами американських боргів. Але, як стверджується у звіті, Китай конкурує з Америкою за ресурси, що їх потребують США. А ще до того ж Китай швидко модернізує свої величезні збройні сили.

Боротьба за ресурси і вплив

Колишній фахівець із питань розвідки при американському Міністерстві оборони та Державному департаменті Антоні Кордесман каже, що Китай є справжньою потугою, китайська економіка росте, і це викликає все більший голод на ресурси.

«Китай стає однією з найбільших економік світу, звідки йому взяти потрібні рідкісні ресурси, енергоносії? Отож до Китаю слід ставитися серйозно, на нього треба дивитися як на потенційний ризик. Це не значить, що Китай треба перетворити на ворога, але така велика потуга не може не викликати хвилювання», – застерігає аналітик.

Росія, як колишня імперія, також є проблематичною для Вашингтона, каже Кордесман. Це нестабільна економічна система і далеко не демократія. Росія – це величезна ядерна потуга, яка висить над Центральною та Східною Європою та й над Центральною Азією. А це непокоїть багатьох.

Америка мусить уважно стежити за Росією, каже колишній розвідник. «Дивитись на цю країну, яка є другою ядерною та військовою потугою у світі, ключовим експортером військової техніки, країну, яка є дуже впливовою на міжнародній арені, – і не бачити в цьому загрозу було б провалом американської розвідки», – вважає фахівець.

У звіті також ідеться про те, що сьогодні терористична мережа «Аль-Каїда» та інші екстремісти є меншою загрозою для Америки, оскільки на сьогоднішній день Америка їх краще розуміє. Однак ці групи, зокрема «Аль-Каїда», залишаються небезпечними, оскільки вони далі намагаються заволодіти зброєю масового знищення.

(Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001-2007 роках заступник директора Української редакції. 2007-2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG