Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 03:53

Співробітницю Гаазького трибуналу визнали винною в оприлюдненні таємних матеріалів


Флоранс Артман

Прага – Флоранс Артман, колишня прес-секретар прокурора Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії, відбудеться штрафом у 7 тисяч євро за опублікування конфіденційних відомостей у справі сербського лідера Слободана Милошевича.

Французькій журналістці Флоранс Артман, котра впродовж 6 років працювала прес-секретарем прокурора Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії Карли дель Понте, закидають неповагу до суду та розголошення таємниці слідства.

У своїй книзі «Мир та покарання», а пізніше в журнальній статті авторка засвідчила причетність сербського уряду Слободана Милошевича до боснійської війни в 1990-х роках. Для цього їй довелось використати документи під грифом «секретно». Сторона обвинувачення вимагала за це для журналістки найсуворіше покарання: 7 років ув’язнення та штраф 100 тисяч євро.

Сама Артман закиди відкидає, мовляв, на момент опублікування книги термін дії секретності документів сплив.

Суддя Гаазького трибуналу Баконе Молото, оголошуючи вирок, заявив: «Переглянувши усі свідчення і аргументи різних сторін, суд визнає обвинувачувану винною в свідомій та умисній неповазі до суду і зобов’язує її оплатити штраф у сумі 7 тисяч євро».

Артман каже про загрозу свободі слова у світі


Вирок «винна» Флоранс Артман сприймає як загрозу свободі слова у світі. «Це звинувачення, – каже вона, – торкається не тільки мене, але й усіх принципових фундаментальних засад щодо журналістики і свободи висловлювань».

В інтернет-просторі розгорнута ціла кампанія щодо захисту французької журналістки. Під петицією за підтримку Флоранс Артман на її сайті поставили підписи майже три тисячі осіб.

Адвокат колишньої співробітниці Гаазького трибуналу Ґеналь Меттро заявив про намір оскаржити судове рішення: «Ми розчаровані результатом. Суддя не врахував наших аргументів і доказів, котрі ми представили у суді».

Для апеляції у Флоранс Артман є кілька тижнів. А тим часом світова журналістська спільнота дискутує про право громадськості на отримання інформації.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG