Доступність посилання

ТОП новини

Польки вважають себе нерівноправними у політичному житті країни


Варшава – Польські жінки вимагають 50 відсотків місць у виборчих списках. Наприкінці червня у Варшаві делегати Конгресу польських жінок ухвалили резолюцію, в якій закликають президента, парламент та уряд долати прояви дискримінації жінок у сфері політичного життя країни. Президент, депутати сейму та прем’єр обіцяли порушити цю проблему після закінчення парламентських канікул.

На перший погляд, могло б здаватися, що у Польщі громадянські права жінок не порушуються. За дотриманням гендерної рівності має стежити Уповноважена уряду з питань рівноправності жінок. Втім, кілька тисяч делегатів Конгресу польських жінок, серед яких була перша леді Марія Качинська, мають іншу думку з цього приводу. Вони ухвалили резолюцію, в якій вимагають залишити за жінками до 50 відсотків місць у виборчих списках.

Співробітниця секретаріату Конгресу польських жінок Маґда Люмінська повідомила, що наприкінці минулого тижня до парламенту подані усі документи, необхідні для реєстрації Громадського комітету з питань рівного з чоловіками статусу жінок у політичному житті країни. Хочемо до кінця року подати на розгляд сейму відповідний законопроект та 100 тисяч підписів за підтримку цього документа, говорить Маґда Люмінська.

«Дійсно, лідери країни підтримують наш проект, – зазначає вона. – Це вказує на те, що дискусія про рівноправність жінок потрібна. Втім, якби ми не бачили шансів на успіх, тоді не виносили б на розгляд сейму свого законопроекту».

Поляки хочуть обрати президентом колишню першу леді

У Конгресі польських жінок вважають, що ініціатива стосовно законних гарантій паритету представництва жінок у виборчих списках дуже важлива, оскільки наступними двома роками у Польщі відбудуться президентські й парламентські вибори, а також вибори до органів місцевого самоврядування.

Додатковим стимулом для посиленої роботи Конгресу польських жінок були результати опитування громадської думки, за якими дружина колишнього президента Йоланта Квасневська має кращий рейтинг, ніж два головних претенденти на президентське крісло – Дональд Туск та Лех Качинський.

Щодо рівноправності жінок і чоловіків вирішують партійні лідери

Скептично до проекту законного квотування участі жінок у державних структурах ставиться співробітниця урядового Управління з питань рівного статусу жінок та чоловіків Маґда Ґришко. Для порівнання – у польському сеймі 20 відсотків жінок-депутатів, у країнах Євросоюзу цей показник становить 23 відсотки, зауважує Маґда Ґришко.

«Із досвіду європейських країн відомо, що реальні результати стосовно рівності жінок та чоловіків дають лише рішення окремих політичних партій, – наголошує вона. – У Польщі, наприклад, у владній партії Громадянська платформа серед перших трьох місць у кожному виборчому списку завжди виділяється одне місце для жінки. Результати останніх виборів до Європарламенту показують, що цей метод має успіх».

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG