Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 14:12

Росія підтверджує скасування планів розмістити ракети біля Польщі


Заступник міністра оборони Росії Володимир Поповкін заявив, що Росія готова на «крок у відповідь» стосовно США, які відмовилися від планів розташувати в Чехії і Польщі стаціонарну систему протиракетної оборони, і не буде в відповідь розташовувати в своїй найзахіднішій Калінінградській області, що межує з Польщею, свої новітні ракети малої далекосяжності «Іскандер».

Із погрозами встановити там ці ракети Москва виступила після того, як адміністрація попереднього президента США Джорджа Буша вирішила збудувати базу пускових шахт 10 ракет-перехоплювачів у Польщі і радар наведення в Чехії, щоб захиститися від імовірних балістичних ракет Ірану чи Північної Кореї. Росія твердила, що така система протиракетної оборони загрожувала б її безпеці. Ракети «Іскандер» могли б стати загрозою для елементів цієї системи ПРО.

Днями президент США Барак Обама оголосив, що на зміну планів Джорджа Буша в Європі буде створена цілком інша система ПРО, що складатиметься з багатьох елементів, зокрема, мобільних. Ця система буде призначена для захисту від ракет не великої, а середньої й малої далекосяжності, бо з’ясувалося, що Іран нині розробляє саме такі ракети. Нова система водночас може бути ефективною і проти ракет «Іскандер».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG