Доступність посилання

ТОП новини

Котельні Харківщини переводять на альтернативні види палива


Замість газу та мазуту в цьому опалювальному сезоні котельні в Харківській області працюватимуть на соломі, лушпайках насіння та відходах лісопильного виробництва.

Опалюватимуть рослинними відходами сільські школи, дитячі садки та лікарні, повідомив Радіо Свобода керівник Головного управління паливо-енергетичного комплексу Василь Без’язичний.

«Вже і Південна залізниця замість вугілля опалює (вагони) брикетами. Зараз брикети з лушпайок насіння використовують кілька районів у себе і по школах, і помедичних амбулаторіях.... Але ми тільки почали цим займатися... Це західні країни пішли в цьому плані вже далеко...», – сказав Без’язичний.

Рослинні відходи, за словами керівника управління ПЕК, дають стільки ж тепла, як і вугілля, однак не залишають золи, і згорають повністю.

Виробництво піллетів та брикетів із рослинних відходів налагодили «Вовчанський олійно-екстраційний завод», Науково-виробниче підприємство «Харківенергоремонт» та кілька приватних фірм.

За підрахунками посадовців, завдяки переходу на альтернативне паливо державне підприємство «Дирекція розвитку інфраструктури територій» зможе заощадити цього опалювального сезону до 4,5 тисячі кубів газу і близько чотирьох мільйонів гривень.

У рамках обласної програми з енергозбереження на 2010-14 роки планується поступовий перехід на альтернативні джерела енергії, зокрема вітряки, сонячні батареї та теплові насоси.
XS
SM
MD
LG