Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 09:17

Третя податкова амністія в Угорщині


Угорщина – Угорський уряд оголосив третю податкову амністію за останні роки. Він сподівається у такий спосіб заохотити повернення назад у країну значних капіталів, вивезених угорськими бізнесменами до держав так званого податкового раю. Ця тенденція особливо посилилася з початку фінансової кризи у світі.

На думку економістів, на рахунках офшорних підприємств у закордонних банках за останні роки могло осісти до 20 мільярдів доларів заможних громадян Угорщини. Це становить майже одну шосту частину від загального обсягу бюджету цієї країни. А з минулої осені, вважають експерти, туди могли потрапити ще десятки мільйонів доларів.

Зовсім не бідні угорці полюбляють переказувати свої кошти до Кіпру, Мальти, Панами, Кайманських островів, у Домініканську Республіку чи в Ліберію, де діють значно ліберальніші податкові закони, ніж в Угорщині.

Слабкі місця амністії

Однак не всі місцеві фінансові фахівці поділяють оптимізм угорського уряду. Замість амністії вони радять владі знизити податки для підприємців та пересічних людей. Керівник одного з консалтингових підприємств Жолт Калочаї, наприклад, вважає, що назріла потреба в серйозних змінах діючого податку. Він також наголосив на необхідності зниження податку на дивіденди. На думку Калочаї, нині до держав податкового раю угорці здебільшого вивозять неоподатковані доходи від акцій, спекуляцій на курсах іноземних валют та фондових біржах, банківських відсотків тощо.

Угорський уряд вже тричі оголошував податкові амністії, але бажаного результату ці заходи не дали, зазначають фахівці. Більше того, коли навесні цього року Угорщина опинилась на грані фінансового дефолту, за кордон перетекло приватних угорських капіталів на понад 20 мільйонів доларів.

У Західній Європі пішли на комплексні кроки

Річард Купець, виконавчий директор консультаційного бюро «Стар», переконаний, що в Західній Європі податкові амністії дали більший ефект, ніж в Угорщині. Він зазначає, що тамтешні підприємці не бояться втратити свої кошти дома, адже вони повернуться до них у вигляді доходу від інвестицій чи поступального розвитку власного підприємства. Так само вигідним для бізнесменів може бути навіть загальне покращення адміністративного управління в державі, вважає Купець.

Тим не менше угорський уряд розраховує на повернення з-за кордону якщо не 20 мільйонів доларів, то бодай половину від цієї суми. Назагал же економісти кажуть, що угорські бізнесмени не поспішатимуть з цим кроком доти, доки не відчують сприятливого для себе податкового режиму на батьківщині.

(Угорщина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG