Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:07

Поетичні читання згуртували донецьку молодь


Літературний слем відбувся нещодавно між представниками України та Білорусі.

Донецьк – В Україні все більшої популярності набуває новий мистецький напрямок – літературний слем: поетичне змагання авторів, які самі виконують свої твори. Поетичні читання так сподобались донеччанам, що місцева громадськість взялась видати першу за часів незалежності антологію сучасної донецької поезії.

Фінал поетичного конкурсу щорічного фестивалю мистецтв «Еко-арт-2009» провели у формі модної поетичної битви – літературного слему, де кожний автор має прочитати свої найкращі вірші не більше ніж за дві хвилини, а переможців визначає обране з народу жюрі.

Назва походить від англійського slam – ляскати дверима, різко критикувати. Це був вже четвертий поетичний слем у Донецьку – небагато, порівняно з Києвом, Львовом і Харковом, який вважають батьківщиною українського слему. Мистецький напрямок з’явився у Донецьку минулого року, і ще тоді мав шалений успіх, розповіла донецький поет Олексій Чупа.

«Це актуально. Поети кажуть своє слово і піднімають людей. Це якраз та сама ситуація, яка була сто років назад в Україні. Тому слем я розглядаю як таку річ, яка може підняти самооцінку, самоусвідомлення людей», – вважає Чупа.

«Це – виклик владі і громадськості»

Найбільше на подібному турнірі цінується вміння експресивно прочитати свої вірші, каже актор і частий гість подібних заходів Нік Ловіков.

«Якщо ви – професіонал, то можете виступити на подібній битві. Це, звичайно, виклик – владі, громадськості. Людина повинна говорити про найголовніше, щоб це було доречно і не приносило необміркованої агресії», – каже Ловіков.

У Донецьку захоплення публічними літературними читаннями дуже згуртувало молодих поетів, а зацікавлена громадськість взялась видати першу за часів незалежності антологію сучасної донецької поезії.

Книга вийде взимку у «Видавництві Сергія Пантюка», передмову до неї напише донецький поет Олег Соловей. У збірку ввійдуть твори 12 донецьких авторів, сучасних молодих літераторів – Олександра Демченка, Віктора Семерніна, Ірини Метелиці, Станіславі Орловської та Олексія Чупи і старшого покоління.

(Донецьк – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG