Доступність посилання

ТОП новини

Як зберегти здоровий сон, з’ясовують у рамках «Тижня сну» у Латвії


Рига – Чи чули ви коли-небудь про Чемпіонат хропунів? Найгучніше хропіння визначатимуть цієї ночі у Латвії – тут проходить «Тиждень сну». Поки фахівці радять, як зберегти здоровий і якісний сон, для громадян влаштовують конкурси на визначення «важкого», «солодкого сну», або ж «гучного».

Приблизно третину свого життя людина проводить у сні, який є фізіологічною потребою нашого організму. Якісний сон не менш важливіший, ніж можливість дихати чистим повітрям чи вживати якісні продукти харчування.

Порушення сну різко знижують можливості людини. Безсоння чи недосипання викликає порушення обміну речовин, депресію чи інші захворювання, які можуть призвести до сумних наслідків.

Дослідження, проведене під час «Тижня сну» у Латвії засвідчило, що більшість латвійців мало знають про гігієну сну. Зокрема про те, який сон слід вважати здоровим чи лікувальним, а також, що слід робити, щоб добре виспатися.

Хропіння може призвести до серйозного захворювання


Один із показників порушення сну – хропіння. У багатьох це явище викликає посмішку, але тим, хто хропе, не до сміху. В особливо важких випадках хропіння може стати причиною серйозного захворювання, яке називається синдром обструктивного апное сну.

У латвійському Центрі дослідження сну повідомили, що після 30 років хропіти починає кожна п’ята людина. Це не тільки заважає тим, хто перебуває поруч із хропуном, але й є сигналом про загрозу серйозного захворювання, зазначає лікар Юріс Важа.

«Спочатку людина хропе тільки лежачи на спині, потім у всіх положеннях. Дихання стає нерівномірним, інколи навіть спостерігаються паузи. Якщо людина не дихає вночі, то зупиняється вентиляція легенів, а також знижується рівень кисню у крові. Іншими словами – це стрес для організму і є небезпечним явищем»

Щоб привернути увагу латвійської громадськості до серйозності проблем, пов’язаних із хропінням, у Латвії в ніч із 25 на 26 вересня відбудеться чемпіонат із хропіння.

Один із організаторів чемпіонату Андріс Везіс розповів: «Учасники матимуть свій номер, вони спатимуть цілу ніч, а діагностичне обладнання фіксуватиме гучність їхнього хропіння. Зранку лікарі проаналізують результати і визначиться переможець».

До уваги в конкурсі братимуть також оригінальність піжами та пози сплячих.

Щоб не хропіти слід схуднути і не курити


Директор Всесвітнього фонду природи Уґіс Ротберґс, який є учасником чемпіонату з хропіння, з гумором зазначив, що таку важливу місію – хропіти під наглядом – він раніше ніколи не виконував.

«Я пишаюся, що тепер можу спати професійно. Почуваю себе ніби перший латвійський космонавт. Разом з іншими учасниками відправляємося у важливу і досі не досліджену місію. Коли ми повернемося, результати цієї місії допоможуть лікарям і тим, хто в подальшому займатиметься спанням професійно», – каже Уґіс Ротберґс.

Щоб не хропіти, лікарі рядять: не спати на спині, не вживати на ніч алкоголь, схуднути і не курити. Солодких вам снів.

(Рига – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG