Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 13:52

У Харкові страйкують співробітники «Міськелетротрансу»


Харків – Попереджувальний страйк оголосив колектив харківського «Міськелетротрансу». Сьогодні на маршрути не вийде жоден трамвай чи тролейбус. У такий спосіб працівники підприємства вирішили нагадати урядовцям про компенсації за перевезення пільговиків. Державний борг перед «Харківміськелектротрансом» уже перевищив 100 мільйонів гривень. Через це не отримує відрахувань Пенсійний фонд, а співробітники підприємства вже кілька місяців сидять без зарплати.

Три місяці без зарплати, ніяких відрахувань до пенсійного фонду й сплати за комунальними рахунками. В усіх своїх злиднях «Міськелектротранс» звинувачує державу, яка майже відмовилась компенсувати перевезення пільговиків. Директор підприємства Олексій Палант зазначає: «2007 рік: нам повинні були виплатити 86 млн. гривень – виплатили 18, 9 млн. 2008 рік: мали виплатити 114 мільйонів – виплатили 22, 9 млн. Тепер 2009-тий: станом на 1 вересня недоотримано 108 мільйонів, загальна нестача за перевезення пільговиків цього року, прогнозна, – 169 мільйонів».

У «Міськелектротрансі» люди працюють цілими родинами. Державі й досі вірять більше, аніж приватнику. Але що робити, коли грошей не отримує ані чоловік, ані дружина, зайняті на одному підприємстві? Чим харчуватися, не знає і Олена Гніда. Вона кондуктор, її чоловік – водій.

«Я десять років працюю, такого ще не було, щоб майже чотири місяці не було зарплати. Державне підприємство – це перш за все стабільність. Ми розуміємо, що це не приватна фірма. І хотілося б стабільності», – каже Олена.

Через нестачу фінансування і невиплату зарплати підприємство за останні кілька місяців втратило майже триста працівників. Досвідчені фахівці звільняються, молодь іти працювати за таких умов не хоче.

Міськрада підтримує страйк

Якщо у докризові часи підтримувати підприємство можна було за рахунок міського бюджету, то сьогодні грошей на це немає.

«Питання стоїть не в тому, щоб нам дали як подачку, 30-40 мільйонів з держбюджету, а наступного року все повториться. Має бути поламана система», – каже начальник Департаменту транспорту Євген Водовозов.

Чиновники з департаменту транспорту колектив підприємства підтримали. Але запропонували не зупиняти роботу повністю, і возити пасажирів хоча б у часи пік: вранці та ввечері. Втім співробітники «Міськелектротрансу» не погодились. У понеділок жоден трамвай та тролейбус із депо не виїде, каже голова профспілки підприємства Людмила Захарченко: «Якщо впродовж тижня не будуть виконані наші вимоги – виплатити заробітну плату, то з 5 жовтня працівники нашого підприємства проводитимуть уже безстрокову акцію протесту».

Разом зі страйком керівництво «Міськелектротансу» обіцяє завалити листами і зверненнями Кабінет Міністрів та Міністерство транспорту.

(Харків – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG