Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 03:37

Сербія сподівається наблизитися до скасування віз до ЄС


Сербія -- Черга на отраиманняШенгенської візи у Белграді

Белград – Сербія має подолати ще лише один бар’єр на шляху візової лібералізації з Євросоюзом. Якщо подолає, то її громадяни від 1 січня наступного року будуть в змозі без віз перетинати кордони ще принаймні 27 країн.

Високопоставлений посадовець Євросоюзу Жак Барро та сербський міністр Божидар Делич після зустрічі в Белграді висловили упевненість, що Європейська комісія 1 грудня запропонує Раді Європи саме таке рішення. Співрозмовники зазначили, що сербські державні органи доклали великих зусиль для виконання всіх умов, поставлених Брюсселем. Були ухвалені документи, що стосуються контролю мігрантів, боротьби проти організованої злочинності й корупції, а також співробітництва з Місією Євросоюзу в Косові.

Жак Барро, віце-президент Єврокомісії і єврокомісар із юстиції, свобод і безпеки, зазначив: «Відкритий шлях не для полегшення, а для скасування віз. Необхідна ще одна, остаточна перевірка фахівців, котрі прибудуть до Сербії в середині жовтня».

Жак Барро додав, що міністр внутрішніх справ Івица Дачич вручив йому звіт про прогрес Сербії щодо візової лібералізації, який у п’ятницю надіслали до Брюсселя. За його словами, Сербія доклала величезних зусиль для реалізації реформи, зокрема, в чотирьох царинах, на яких наполягала Європейська комісія.

Не все ще вирішено

Белградські оглядачі все-таки попереджають, що не треба поспішати з оптимістичними висновками. До Сербії, як сказав Жак Барро, 12 жовтня має прибути група експертів Євросоюзу, котра докладно перегляне не лише документи, але й їхню реалізацію.

Конкретно поліції європейських країн цікавить, чи їхні сербські колеги спроможні гарантувати, що новий паспорт не отримають особи з кримінальним минулим. Щодо нових паспортів, то вони вироблені згідно з європейськими стандартами. Досі їх отримало мільйон і сто тисяч громадян.

Свого часу громадяни Сербії та інших республік колишньої Югославії без віз їздили до 120 країн. Візовий режим був запроваджений у час війн на початку дев’яностих років. Наразі для шенгенської візи необхідно отримати десятки документів та довідок. Перед консульствами європейських країн у Белграді кожного ранку стоять довгі черги людей. Влада запевняє їх, що таких черг невдовзі не буде.

Вбивство французького вболівальника теж може мати свій вплив

У белградській лікарні сьогодні помер уболівальник французької футбольної команди, котрого минулого тижня побили сербські екстремісти.

Міністр внутрішніх справ Івіца Дачич висловив упевненість, що напади на закордонних громадян не впливатимуть на рішення Брюсселя. За його словами, це не лише поліцейські проблеми: «Влада, опозиція, засоби масової інформації, культурні й громадські діячі – всі повинні знати, за яку Сербію вони виступають».

Оглядачі ж передбачають, що вбивство молодого француза могло б вплинути не лише на погіршення іміджу Сербії, а й на запровадження безвізового режиму.

(Белград – Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG