Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 22:45

Долі 60 тисяч українських військовополонених часів Другої світової тепер будуть доступні


Київ – Електронну базу на 60 тисяч українських військовополонених часів Другої світової війни передало сьогодні українській стороні німецьке громадське об’єднання «Саксонські меморіали в пам’ять жертв політичного терору».

Від сьогодні українці матимуть доступ до унікальної електронної бази на військовополонених-уродженців України, які загинули в Німеччині.

Електронна база містить інформацію з особових карток полонених і навіть самі відскановані документи, за якими складався опис, розповідає представник «Саксонських меморіалів» Олександр Харитонов. На прикладі одного файлу він показує, як працює база.

За його словами, якщо навпроти прізвища є позначка «документ», можна відкрити фотографію чи скан цього документа. Один із них Харитонов показує на екрані: «Це особова картка номер один радянського військовополоненого. Тут є усі його дані і навіть фото та відбитки пальців».

Доступ вільний для всіх


Переглянути цю електронну базу можна в інформаційно-довідковому залі Галузевого державного архіву СБУ в Києві, а також у таких закладах усіх регіональних органів СБУ. Доступ до всіх даних вільний, запевнив голова СБУ Валентин Наливайченко.

«СБУ та Державний комітет архівів працюють так, як і наші європейські партнери, розуміючи, що доля кожної людини – це і є та мета, заради якої має працювати кожен державний орган. Всі 60 тисяч доль з’являться від сьогоднішнього дня на наших комп’ютерних ресурсах і будуть у вільному доступі для всіх громадян України, для всіх членів сімей, які дізнаються правду про своїх батьків та дідів», – каже керівник СБУ.

Об’єднання «Саксонські меморіали» започаткувало проект вивчення Другої світової війни ще в 1999 році. Служба безпеки України бере участь у таких дослідженнях із 2004 року.

Загальною ж метою проекту є створення єдиного банку даних на радянських військовополонених за архівними матеріалами країн колишнього Радянського Союзу.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Марічка Набока

     У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG