Доступність посилання

ТОП новини

Як домогтися поступок у «Газпрому»? Що головне в приватизації державних підприємств? (Огляд преси)


Київ – Результати газової війни з Москвою нарешті починають приносити Києву дивіденди, переконує газета «Нова». Видання пише, що український твердий стиль переговорів з могутнім російським газовим монополістом беруть на озброєння сусідні держави. Туреччина вже відмовляється платити «Газпромові» за недобір газу, передбаченого в контракті на 2009 рік. А найближчими днями з таким же рішенням збираються ознайомити Росію Італія й Німеччина. Відтак, виступаючи проти «Газпрому» єдиним фронтом, Україна, Туреччина та ЄС зможуть домогтися значних поступок з боку російського газового монополіста, підсумовує видання.

Коли пройшла перша інформація про купівлю Одеського припортового заводу Ігорем Коломойським, у експерта газети «День» відразу виникли певні сумніви щодо чистоти й результатів проведення цього аукціону. А вже подальші події – ухвала конкурсної комісії та заяви Юлії Тимошенко – це підтвердили. Ціна, на думку експерта, дійсно виглядає дуже низькою, лише на 1 мільярд гривень більшою від стартової. Таким чином, тактика використання подвійних стандартів окремими учасниками підтвердилися.

А ось інший експерт газети «День» попереджає, що коли держава й надалі торгуватиме тільки для того, щоб отримати максимально велику ціну за ОПЗ, то й далі потраплятиме в подібну халепу. Адже приватний власник у кінцевому підсумку ефективніший управлінець, ніж держава, переконує експерт.

Скандали зі вкладниками українських банків посунули на другий план альтернативні фінансові заклади – кредитні спілки. Що відбувається з ними, з’ясовували «Ізвестія» в Україні». Журналісти нарахували таких спілок в Україні 820. Від початку кризи закрилися лише одиниці. І хоча було кілька гучних скандалів, переважна більшість із них працює стабільно.

Українці дедалі частіше стають батьками для чужих дітей. Вони менше бояться матеріальних складнощів і осудливих поглядів. За соціологічними даними, 14 відсотків співгромадян бодай раз у житті замислювалися над усиновленням дитини, а три чверті українців не вважають перепоною для усиновлення наявність власної дитини. І сьогодні, 30 вересня, – День усиновителя, його чимало громадян можуть назвати своїм. Про проблеми всиновлення, позитивні тенденції й перспективи розповідає газета «Україна молода».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG