Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 06:16

Платний автостоп в Італії – рецепт для вільного руху на дорогах


Інтернет-сторінка «Jungo». За півтора року зареєструвалися 260 членів: молодь, люди середнього віку, чоловіки і жінки, італійці та іноземці.

Рим – Автомобільні затори, переповнені паркування, забруднене довкілля – це головний біль багатьох європейських міст. В Італії започаткували експеримент на вирішення проблеми: пересування автостопом. Спосіб старий, як сам автомобіль, але система нова, стверджують її засновники.

Не треба піднімати руку, щоб зупинити авто. Слід показати спеціальний квиток, сподіваючись, що натрапиш на водія-члена Jungo.

Так називається система автостопу, яка дозволяє пересуватися чужою машиною безпечно і недорого. Наразі вона запроваджена лише в обласному центрі Тренто на півночі країни.

Розробник Jungo, 46-літній адвокат Енріко Ґоріні каже, що його завжди вражало надзвичайне марнотратство бензину і пального. «У наш час це найабсурдніше марнотратство, – переконаний він. – І я думав, як знайти спосіб, щоб уникнути такого даремного використання ресурсів».

Умови користування


Охочі стати учасником програми реєструються через інтернет і за 20 євро отримують на рік персональний квиток-посвідчення учасника Jungo. Документ видається лише тим, хто не мав судимості. Квиток дійсний і для пасажирів, і для водіїв на короткі й довгі дистанції міського чи міжміського сполучення.

Проїзд має ціну. Пасажир платить 20 центів членського збору і 10 центів за кожний кілометр. Але на практиці така ціна виявляється символічною. Коли йдеться про короткі відстані, майже всі «юнґісти» зовсім не дістають гаманець.

«Я відразу зацікавився цією ідеєю, щоб користуватися великою кількістю порожніх місць у машинах, які їздять і в нашому регіоні, і по всьому світу взагалі», – поділився думками Стефано, один із учасників руху.

Усе починається з малого

Мрія Енріко Ґоріні про вільне пересування автошляхами у містах ще довго залишатиметься мрією, але крок за кроком провінція Тренто йде до того. Від весни минулого року, як започаткували експеримент, до Jungo вже вступили понад 250 осіб.

На узбіччях шляхів з’явилися інформативні біґборди, і за півтора року жодного інциденту чи неприємної зустрічі в дорозі. Сівши у машину, пасажир через sms-повідомлення може поінформувати оперативний центр про те, з ким подорожує, і номер транспортного засобу.

Щоб уникнути довгого очікування на узбіччі, можна замовити автостоп. А взагалі час очікування на дорогах без заторів – у середньому 6 хвилин. Швидше зупиняються на прохання жінок, чоловіки чекають довше.

Зі збільшенням числа учасників період очікування зменшується, пояснює ініціатор Енріко Ґоріні. Він їздить Італією в пошуках нової території для запровадження системи автостопу Jungo.

Вітаючи експеримент, скептики зауважують, що це панацея лише для невеликих міст. У мегаполісах, як Рим чи Мілан, усе набагато складніше.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG