Доступність посилання

ТОП новини

Повстанський рух в Афганістані зростає – американський генерал


Чільний командувач міжнародних і американських військ в Афганістані попередив, що повстанський рух у цій країні зростає, і успіх боротьби з ісламістською організацією «Талібан» зовсім не гарантований.

Виступаючи в четвер перед військовими й оборонними експертами в Лондоні, американський генерал Станлі МакКрістал заявив, що ситуація серйозна, а час збігає.

У своєму нещодавньому службовому звіті, який потрапив до засобів інформації, генерал МакКрістал попереджав, що боротьба проти талібів може бути програна вже протягом року, якщо до Афганістану не надішлють іще десятки тисяч західних військ.

Президент США Барак Обама нині проводить серію дискусій із експертами й аналітиками про те, як варто змінити стратегію Сполучених Штатів Америки в Афганістані.

Раніше цього року Обама вже наказав послати до Афганістану додатково 21 тисячу американських військових.

Генерал Станлі МакКрістал є командувачем в Афганістані одночасно і Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), і всіх контингентів США.

Багатонаціональні Міжнародні сили сприяння безпеці (ISAF), майже половину яких складають війська США і в яких беруть участь загалом 42 країни, перебувають в Афганістані за мандатом Ради безпеки ООН і під командуванням НАТО.

Американські війська також беруть участь в Афганістані в окремій Операції «Тривала свобода» в складі коаліції під проводом США, що складається головно з американських і афганських урядових військ.
XS
SM
MD
LG