Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 16:14

Радіо Фарда прощається з загиблими колегами


Амір Заманіфар і Роза Аджирі

Прага – Радіо Фарда (іранська служба Радіо Свобода) прощається з колегами, Розою Аджирі та Аміром Заманіфаром, які загинули днями в автомобільній катастрофі. Іще одна журналістка редакції, Магін Ґорджі, перебуває в критичному стані.

Роза Аджирі й Амір Заманіфар прожили короткі життя, але прожили їх наповно.

Розі було 27 років, а Амірові 29, коли вони загинули в автокатастрофі неподалік Праги в Чехії рано-вранці 29 вересня.

За попередніми даними слідства, їхнє авто зупинилося на аварійній смузі автостради, коли в нього в’їхав іззаду важкий автотягач.

Тяжко поранена й залишається в комі Магін Ґорджи. Серйозно потерпів і її приятель, теж журналіст із Ірану, який був у їхньому авті.

Колеги кажуть, що зі смертю Рози й Аміра Прага втратила дві найчудовіші посмішки.

Роза була завжди весела й життєрадісна і завжди хотіла навчитися ще чомусь.

Вона не раз висловлювала друзям і родичам своє тверде переконання, що обов’язково стане знаменитою журналісткою-міжнародником.

Амір уже був досвідченим радіоведучим. І колеги, і радіослухачі добре знали його прощання наприкінці вечірньої передачі: «Бажаю вам мирної ночі».

А ще він любив поезію, літературу, фотографію – і іранську кухню. Амір напівжартома стверджував, що навіть піцца, зроблена в Ірані, буде найсмачніша у світі.

І Роза, і Амір були вражені нещодавніми подіями в їхньому рідному Ірані. Але їхній біль через ці події не змінив їхньої відданості принципам професійної журналістики. Вони усвідомлювали, як важливі для їхньої країни чесні повідомлення про те, що відбувається в Ірані.

І обидва вони сподівалися, що одного дня зможуть повернутися на Батьківщину.

Роза й Амір любили свою роботу – і любили життя. Вони трагічно загинули по дорозі до Праги з Берліна, куди їздили до друзів на добру традиційну іранську гостину. Сестра Рози, яка говорила з ними телефоном за кілька годин до аварії, каже, що їхні голоси були такі щасливі, ніби то був найщасливіший день їхніх життів.

Роза й Амір загинули, не встигши здійснити всіх своїх мрій. Їх немає. Але пам’ять про них лишається в серцях їхніх рідних, друзів, колег – і слухачів Радіо Фарда (у перекладі Радіо «Завтра»).

Звертаючись до радіо, слухачі передають співчуття друзям і родинам Рози Аджирі й Аміна Заманіфара і кажуть, що моляться за видужання Магін Ґорджи.

Магін Ґорджи була однією з найвідоміших в Ірані спортивних журналісток, перш ніж перейшла працювати на Радіо Фарда – і тут узялася вже за політику. Тепер Магін добре відома своїми ексклюзивними інтерв’ю з іранськими політичними діячами, що їх цитують потім і в Ірані, і в світі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG