Доступність посилання

ТОП новини

МЗС підтримує рекомендації комісії ЄС щодо конфлікту на Кавказі


Міністерство закордонних справ України підтримує зусилля міжнародного співтовариства, спрямовані на поновлення переговорів між учасниками російсько-грузинського конфлікту в серпні 2008 року.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Україна готова надати допомогу сторонам конфлікту для запобігання новому витку насильства.

МЗС висловлює сподівання, що звіт незалежних експертів сприятиме врегулюванню ситуації в Грузії та зміцнить мир і стабільність у регіоні.

При цьому відомство стурбоване висновками місії про те, що від початку конфлікту ситуація не поліпшилася, а після визнання Росією незалежності Абхазії й Південної Осетії політичні умови для врегулювання навіть стали більш складними й ризик нової конфронтації залишається досить серйозним.

У зв’язку з цим, МЗС виступає за повагу до територіальної цілісності держав і проти використання сили або загрози сили в міжнародних відносинах.

Напередодні незалежна комісія Євросоюзу в своїй доповіді про обставини минулорічної війни між Росією та Грузією заявила, що обидві сторони порушили міжнародне законодавство.

У доповіді, розробленій під керівництвом швейцарського дипломата Гайді Тальявіні, мовиться, що Грузія почала широкомасштабні бойові дії «неправомірним» нападом на самопроголошену Південну Осетію. Водночас у звіті йдеться про те, що відповідь Росії була надмірною, а п’ятиденній війні передував тривалий період провокацій і напруженості.
XS
SM
MD
LG