Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 15:26

Барак Обама посилював Олімпійські шанси Чикаго


Данія - Президент США Барак Обама виступає перед Міжнародним олімпійським комітетом в Копенгагені, 2 жовтня 2009 року.

Прага – У п’ятницю Міжнародний Олімпійський комітет вирішував, кому стати господарем Літньої Олімпіади 2016 року. Президента США Барак Обама прибув із дружиною Мішель на засідання МОК до Копенгагена щоб ще більше підсилити шанси столиці американського штату Іллінойс ¬– Чикаго – приймати Олімпіаду -2016. Найбільш серйозним претендентом Чикаго було бразильське місто Ріо-де¬-Жанейро, котре в кінцевому результаті й стало переможцем. На роль господаря олімпіади претендували також Токіо і Мадрид. Вже у першому турі Чикаго випало з боротьби з найменшою кількістю голосів, у другому турі – Токіо. До останнього змагалися Мадрид і Ріо-де¬-Жанейро.

Барак Обама з ентузіазмом закликав сьогодні МОК зупинитися саме на кандидатурі його рідного міста –Чикаго. «Я переконую Вас обрати Чикаго. Я переконую Вас обрати Америку. Якщо ви це зробите, то ми разом, я вам обіцяю, змусимо світ гордитися Сполученими Штатами та містом Чикаго», – заявив Обама.

Чикаго сьогодні першим представляв, разом із президентом Обамою, понад 100 членам МОК в Копенгагені свої Олімпійські можливості. Новий прем’єр Японії Хатояма агітував за Токіо, яке вже було столицею Літньої Олімпіади у 1964 році. Президент Бразилії Да Сільва висловив сподівання, що нарешті перше латиноамериканське місто стане господарем Літньої Олімпіади. Не приховували своїх сподівань на перемогу Мадрида і король Іспанії Хуан Карлос та прем’єр-міністр цієї країни Хосе Запатеро.

Мрії Барака Обами підтримала перед МОК його дружина, Мішель. «Серед моїх кращих спогадів ті, коли я сиділа на колінах мого тата і вболівала за Ольгу Корбут, Надю Команечі, Карла Льюїса та інших, за їхні блискучі результати та досконалість. Як чимало молодих, я була натхненна. Я мріяла, що, вірогідно, внаслідок настирливої праці я також зможу досягнути чогось більшого. Але я ніколи не мріяла, що Олімпійське полум’я зможе одного разу осяяти мене у мене по-сусідству», – зазначила перша леді Сполучених Штатів.

Аналітики справедливо побоювалися, що Обама ризикує, коли так гаряче агітує за Чикаго саме на засіданні МОК, бо, у разі невдачі, може зазнати нищівної крити у себе вдома за поразку. І ось Чикаго випало вже у першому турі з найменшою кількістю голосів, за ним, у другому – Токіо. Всі державні чільники, котрі лобіювали за міста-конкуренти, докладали максимум зусиль для перемоги і влаштовували напередодні десятки зустрічей із членами МОК, котрі ще сумнівалися. В кінцевому результаті президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе остудив натхнення і тих, хто агітував за Мадрид, відкривши заповітний конверт, в якому був листок лише з одним переможцем. І ним стало Ріо-де¬-Жанейро.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG