Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 14:49

Великий антикварний салон у Києві – вже вдруге


Київ – Сьогодні в Києві відкривається другий Великий антикварний салон. Центральною експозицією салону стали шедеври монументальної скульптури з колекції всесвітньо відомої французької ливарної майстерні «Вальзуані». Зокрема, українці побачать роботи Родена, Далі та Ренуара.

Роденового «Мислителя» готують до експозиції в Києві
Щоб занести до приміщення кількатонну скульптуру Родена «Громадяни Кале», організаторам довелося пожертвувати центральним входом Українського дому. Вхід відремонтували за добу, тому відвідувачі другого Великого антикварного салону навряд чи дізнаються, чого коштувало їхнє естетичне задоволення.

Минулого року українцям привезли Модільяні, Пікассо та Шаґала. Нині експонуватимуть Родена, Далі й Ренуара. Їх на антикварному салоні представлятиме французька ливарна майстерня «Вальзуані», яка є власником виняткових прав на твори цих митців.

Окреме місце займатимуть в експозиції барельєфи відомої у всьому світі української художниці Олександри Екстер.

Другий антикварний салон планувався протягом року, каже директор Українського дому Наталя Заболотна. За її словами, українським організаторам досі непросто домовлятися з музеями й майстернями щодо експозицій в Україні: «У чому складність перемов із відомими музеями – для них Україна – це країна, де навіть у музеях немає клімат-контролю, і про роботи, шедеври не може бути й мови».

Художник Микола Бабак представлятиме на Великому антикварному салоні приватну колекцію ікон. Він розповідає, що вражений побаченими творами легендарних митців, і радить відвідати експозицію усім поціновувачам мистецтва.

«Скажу вам чесно: коли я вчора побачив Родена, я цілу ніч сьогодні не спав. Враження просто фантастичне. Вразили масштаби духу самого художника… Словами цього не скажеш, це треба відчути. Думаю, кожен, хто сюди прийде, буде вражений раз і на все життя. Такого ще в Україні не було», – переконаний художник.

Антикварний салон триватиме у Києві до 17 жовтня. Окрім Оґюста Родена, Сальвадора Далі та П’єра-Оґюста Ренуара, українським відвідувачам уперше покажуть і твори Франсуа Помпона, Рішара Ґіно та Жоржа Брака.

(Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG