Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 11:46

Росiя не дасть Україні кредиту – міністр фінансів


Росiя не даватиме кредитiв Українi та Білорусі на двостороннiй основi, заявив вiце-прем’єр – мiнiстр фiнансiв Росії Олексiй Кудрiн.

«На двостороннiй основi не надамо», – сказав він у Стамбулi, вiдповiдаючи на запитання, чи перерахує Росiя Бiлорусi останнiй транш у 500 мільйонів доларів у рамках стабiлiзацiйного кредиту на 2 мільярди доларів.

Проте Кудрін дав зрозумiти, що надання кредиту Білорусі можливе в рамках антикризового фонду Євразес. Фонд почне роботу пiсля ратифiкацiї договору про створення всiма країнами-учасниками, зокрема Бiлоруссю, зауважив міністр.

Вiн також повiдомив, що Росiя уважно спостерiгає за виконанням програми МВФ Україною i пiдтримує надання кредиту цiй країнi з боку фонду. «Ми як члени МВФ пiдтримуємо видiлення кредиту Українi, але на двостороннiй основi ми не плануємо (кредитувати)», – сказав голова російського Мiнфiну.

Оскiльки Україна не є членом Євразес, то вона не може претендувати на кредити антикризового фонду цiєї органiзацiї, наголосив Кудрiн.

Україна на початку цього року зверталася до Росії за кредитом на закупівлю газу для закачування у підземні сховища.

Наприкінці 2008 року Росія ухвалила рішення виділити Білорусі кредит у 2 мільярди доларів, з якого вже видано 1,5 мільярда.
Останній транш у розмірі 500 мільйонів доларів російський Мінфін не надав, заявляючи, що необхідна ретельна оцінка перспектив повернення цих коштів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG